Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Nadia

Znaczenie imienia Nadia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Nadia

Nadia to imię żeńskie będące skróconą formą imienia Nadzieja. Pochodzi od rosyjskiej wersji tego imienia – Nadieżdy.

Znaczenie imienia Nadia

Nadia nie ma najłatwiejszego charakteru, chociaż może być brana za wzór staranności i sumienności. Dzięki czemu potrafi błyskawicznie pokonać napotkane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu. Inteligencja góruje u niej nad kreatywnością. Z jej wadami najlepiej się pogodzić. Zwykle ufa również swej intuicji, która jej nie zawodzi.

Rodzina i miłość

Bardzo często rodzinę zakłada jakby przypadkiem, a nie po długich poszukiwaniach i przemyśleniu całej sprawy.Nadia bardzo troszczy się o dom i rodzinę, w związku stawiając na więź duchową. Jej łagodność może jednak się znudzić i czasowo paraliżować uczucia w związku. Ma zbyt wielkie serce spragnione miłości.

Życie towarzyskie

Jest pewną siebie indywidualistką i nieczęsto dzieli się swoimi przemyśleniami i uczuciami. Posiada wiele wdzięku, subtelności i taktu. Pomimo iż jest lubiana w każdym towarzystwie, Nadia raczej stroni od licznych znajomości. Niestabilność emocjonalna sprawia, że znajomi nie potrafią się z nią porozumieć.

Praca i kariera zawodowa

Nadia jest kobietą o ogromnych możliwościach. Nie ulega emocjom i wpływom – sama kieruje swoim losem i wyborami.Nadia to marzycielka o zadziwiająco młodzieńczej duszy i wysokim mniemaniu o sobie. Dużą wagę przykłada przy tym do jakości wykonywanych prac.

Predyspozycje zawodowe

Nadia doskonale nadaje się do pracy związanej z bankowością i marketingiem oraz dziedzin pedagogicznych i artystycznych.

Imieniny

Nadia imieniny obchodzi 15 maja, 1 sierpnia, 30 września.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Nadia

Nada, Nadka, Nadunia, Nadusia, Naduśka, Nadzia, Natka

Formy obcojęzyczna

Hope, Nadane (ang.), Nadja, Nadine (niem.), Nadia, Nadine (fr.), Esperanza (hisz.), Soperanza (wł.), Nada, Nadja (buł.), Esperance (duń.), Nadane (hol.), Nadieżda (ros.)

Nazwiska od imienia Nadia

Brak

Znani imiennicy

Nadia Boulanger – francuska kompozytorka, pedagog, dyrygentka, pianistka i organistka Nadia Comaneci – gimnastyczka rumuńska, olimpijka Nadia Styger – szwajcarska narciarka alpejska, olimpijka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

2