Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Radosław

Znaczenie imienia Radosław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Radosław

Radosław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który chce zdobyć sławę lub radosny i sławny.

Znaczenie imienia Radosław

To mężczyzna spokojny i szanujący uczucia innych. Ambicja pcha go do walki, a pewność siebie pomaga odnieść zwycięstwo. Przede wszystkim jest sympatyczny, uczynny i zgodny. Ze znajomymi utrzymuje dobre relacje, ponieważ ma ugodową naturę. W towarzystwie błyszczy elokwencją oraz dowcipem.

Rodzina i miłość

Nie do końca pozostaje bierny – bardzo przeżywa sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę. Sprawdza się jednak w roli czułego kochanka i oddanego męża. Radosław przede wszystkim potrzebuje żony – matki. Ma bowiem wrażliwą naturę i musi posiadać miejsce odosobnienia na ziemi, aby odreagować zawody życiowe.

Życie towarzyskie

Cudownie przystosowuje się do każdej sytuacji i, jak kot, zawsze spada na cztery łapy. Powinien bardziej otwierać się na ludzi. Ceni sobie samotność, chociaż stale otacza się sporym towarzystwem. Potrafi zamknąć się w sobie i niechętnie szuka pomocy w problemach.

Praca i kariera zawodowa

Tym lepiej, jeśli wykonuje pracę zgodną z zainteresowaniami. Konsekwentnie trzyma się obranych ścieżek i nie ulega wpływom.Radosław chętnie dzieli się wiedzą z otoczeniem, a dzięki syntetycznej inteligencji często widzi to, co umyka pozostałym. Jest ciekawym świata artystą. Radosław jest naprawdę dobrym, solidnym i odpowiedzialnym pracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Radosław najlepiej sprawdzi się w pracy, w której wiele zależy od niego samego gdyż sukcesy mobilizują go do jeszcze większej aktywności.

Imieniny

Radosław imieniny obchodzi 2 marca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Radosław

Radek, Raduś

Formy obcojęzyczna

Radoslaus (łac.), Radoslav (ogólnie przyj. forma), Radoslao (hiszp.)

Nazwiska od imienia Radosław

Radosławski

Znani imiennicy

Radosław Pazura – aktor Radosław Piwowarski – reżyser filmowy

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Pomarańczowy, 3, jaspis