Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sandra

Znaczenie imienia Sandra Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Sandra

Sandra jest to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, będące skróconą formą imienia Aleksandra.

Znaczenie imienia Sandra

Często się zakochuje i pragnie dzielić z ukochanym każdą chwilę życia. Sandra to kobieta miła i na ogół życzliwa ludziom. Silnie przeżywa niepowodzenia sercowe, załamuje się pod krytyką, negatywnymi opiniami oraz kiedy czuje się lekceważona przez otoczenie. Nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej.

Rodzina i miłość

Bliscy na pierwszy rzut oka wiedzą, kiedy coś ją gnębi i tylko oni mogą ją wesprzeć. Szczerze angażuje się w związek i bardzo potrzebuje okazywania uczuć przez partnera, podobnie jak kwiat, z którym związane jest jej imię potrzebuje wody. Można zatem polegać na jej deklaracji.

Życie towarzyskie

Nie daje jednak nikomu odczuć swej niedostępności. Nie potrafi obejść bez towarzystwa, a w szczególności bez oklasków! Musi błyszczeć, obnosić się ze swoimi sukcesami oraz zaletami, a także wyróżniać się wizualnie w tłumie. Mimo to w towarzystwie przyjaciół jest roześmianą gadułą, która słynie z lotnego dowcipu i snucia wspaniałych opowieści.

Praca i kariera zawodowa

Kocha poezję i muzykę, cechuje się bardzo dużym wyczuciem estetyki. Odnajduje się w zawodach spokojnych i niewymagających zbyt wielkiego zaangażowania, ale dających możliwość niesienia pomocy innym. To bardzo niezależna kobieta, która nie ulega wpływom.

Predyspozycje zawodowe

Sandrze bardzo dobrze odpowiadają zawody związane z tańcem, rehabilitacją oraz dziennikarstwem.

Imieniny

Sandra imieniny obchodzi 18 maja, 2 czerwca, 26 sierpnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Sandra

Sandrunia, Sandrusia, Sandreczka

Formy obcojęzyczna

Sandra (ogólnie przyjęta forma), Sandra, Sandy (ang.)

Nazwiska od imienia Sandra

Brak

Znani imiennicy

Sandra Nowak – dziennikarka i producentka telewizyjna Sandra Bullock – aktorka amerykańska Sandra Nasić – wokalistka zespołu Guano Apes

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 3, turmalin