Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sandra

Znaczenie imienia Sandra

Pochodzenie imienia Sandra

Sandra jest to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, będące skróconą formą imienia Aleksandra.

Znaczenie imienia Sandra

Często się zakochuje i pragnie dzielić z ukochanym każdą chwilę życia. Sandra to kobieta miła i na ogół życzliwa ludziom. Silnie przeżywa niepowodzenia sercowe, załamuje się pod krytyką, negatywnymi opiniami oraz kiedy czuje się lekceważona przez otoczenie. Nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej.

Rodzina i miłość

Bliscy na pierwszy rzut oka wiedzą, kiedy coś ją gnębi i tylko oni mogą ją wesprzeć. Szczerze angażuje się w związek i bardzo potrzebuje okazywania uczuć przez partnera, podobnie jak kwiat, z którym związane jest jej imię potrzebuje wody. Można zatem polegać na jej deklaracji.

Życie towarzyskie

Nie daje jednak nikomu odczuć swej niedostępności. Nie potrafi obejść bez towarzystwa, a w szczególności bez oklasków! Musi błyszczeć, obnosić się ze swoimi sukcesami oraz zaletami, a także wyróżniać się wizualnie w tłumie. Mimo to w towarzystwie przyjaciół jest roześmianą gadułą, która słynie z lotnego dowcipu i snucia wspaniałych opowieści.

Praca i kariera zawodowa

Kocha poezję i muzykę, cechuje się bardzo dużym wyczuciem estetyki. Odnajduje się w zawodach spokojnych i niewymagających zbyt wielkiego zaangażowania, ale dających możliwość niesienia pomocy innym. To bardzo niezależna kobieta, która nie ulega wpływom.

Predyspozycje zawodowe

Sandrze bardzo dobrze odpowiadają zawody związane z tańcem, rehabilitacją oraz dziennikarstwem.

Imieniny

Sandra imieniny obchodzi 18 maja, 2 czerwca, 26 sierpnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Sandra

Sandrunia, Sandrusia, Sandreczka

Formy obcojęzyczna

Sandra (ogólnie przyjęta forma), Sandra, Sandy (ang.)

Nazwiska od imienia Sandra

Brak

Znani imiennicy

Sandra Nowak – dziennikarka i producentka telewizyjna Sandra Bullock – aktorka amerykańska Sandra Nasić – wokalistka zespołu Guano Apes

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 3, turmalin