Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Arkadiusz

Znaczenie imienia Arkadiusz Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Arkadiusz

Imię Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius. Oznacza: szczęśliwy jak Arkadyjczyk.

Znaczenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz to mężczyzna z misją, której szczegółów jednak nie zdradza. Drugą pasją po pracy jest dla niego rodzina. Zdarza mu się zamykać w sobie i uciekać z miejsca, gdzie odniósł porażkę. Boi się porażek, ponieważ dodatkowo go paraliżują. Nie ulega niczyim wpływom i ostrożnie traktuje znajomości. Lubi błyszczeć w towarzystwie, z czym czasem przesadza. Nie da mu się zamydlić oczu, ponieważ precyzyjnie ocenia ludzi. Pracuje na swój rachunek. Wie jednak, na co go stać i potrafi tę wiedzę wykorzystać w życiu. Przeszkody nie zrażają go.

Rodzina i miłość

Wyjeżdżać będą przeważnie w te same miejsca, co zwykle, spotykać się będą zwykle z tymi samymi, sprawdzonymi znajomymi. Wrodzona nieśmiałość przeszkadza mu w podbojach sercowych oraz w wyrażaniu swych uczuć do partnerki. Życie z nim upływa spokojnie i zgodnie.Arkadiusz na brak powodzenia nie może narzekać. Dzieci stara się wychować na wzorowych obywateli i zwraca pilną uwagę na ich edukację szkolną. Odpowiedzialnie podchodzi do roli głowy rodziny – i to zdecydowanie on tą głową musi być. Pozostaje wierny wybrance swego serca. Nieraz zapomina o żonie i dzieciach, a koncentruje się na swoich potrzebach i marzeniach. Wcześnie dojrzewa i odkrywa seks.

Życie towarzyskie

Mało kto tak naprawdę może go poznać. Dlatego postrzegany jest jako niestały w przyjaźni. Gdy zapomina o sztywnych regułach – jest uroczym kawalarzem! Nie sposób zachować powagę przy jego nietuzinkowym poczuciu humoru. Jest bardzo konsekwentny w tym, co robi i w swoich poglądach. Nie każdemu tez odpowiada jego lekkość bytu.Ignacemu nie można niczego zarzucić. Potrafi godzinami obmyślać życzliwą poradę i stara się znaleźć dla kogoś najlepsze wyjście z problemów. Ufa ludziom i chętnie niesie pomoc potrzebującym.Arkadiusz jest wspaniałym przyjacielem – zawsze pomoże, wesprze i doradzi.

Praca i kariera zawodowa

Lubi odkładać zadania na później. Stąd u niego pewna sztywność zachowań oraz całkowity brak dyplomacji. Lubi każdy aspekt swojej działalności oraz życia poddawać gruntownej analizie. Cechują go szerokie zainteresowania i świetna pamięć. Z pewnością natomiast zalicza się do grona perfekcjonistów i idealistów. Nie można jednak powiedzieć, aby w pracy nastawiał się jedynie na protekcje. Pracuje zrywami i jest bardzo wrażliwy na niepowodzenia. Arkadiusza nikt ani nic nie powstrzyma przed realizacją tego, co postanowi. Ma szansę odnieść spore sukcesy, ale dopiero, gdy minie czas burzy i naporu, a nadejdą dni refleksji i stabilizacji.

Predyspozycje zawodowe

Arkadiusz sprawdzi się w zawodzie prawnika, adwokata bądź sędziego, będzie także dobrym naukowcem, publicystą albo duchownym.

Imieniny

Arkadiusz imieniny obchodzi 12 stycznia, 4 marca, 1 sierpnia, 13 listopada.

Patroni

Św. Arkadiusz – Męczennik z Cezarei Mauretańskiej (obecnie Algieria). Za panowania Dioklecjana torturowany, nie wyrzekł się wiary. Śmierć poniósł 12 stycznia 250 r.

Odmiany imienia Arkadiusz

Areczek, Arek, Aruś

Formy obcojęzyczna

Arcadius (łac.), Arcadius (ang., fr.), Arkadij, Arkadi (czes.), Arcadio (hiszp.), Arkadi, Arkadius (niem.), Arkadij (ros.), Arkad, Arkadij, Arkadije (połud.-słow.), Arcadio (wł.)

Nazwiska od imienia Arkadiusz

Arkuszewski

Znani imiennicy

Arkadiusz Bazak – aktor Arkadiusz Skrzypaczek – mistrz świata w pięcioboju

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 2, malachit