Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sylwester

Znaczenie imienia Sylwester Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Sylwester

Sylwester to imię pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa silvestris oznaczającego: „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”.

Znaczenie imienia Sylwester

Sylwester musi nieustannie współzawodniczyć i walczyć o pozycję społeczną. Często jest duszą towarzystwa. Sukces osiąga ciężką pracą, którą ochoczo przyjmuje, ponieważ pragnie dobrobytu. Silnie sprzeciwia się kłamstwu i obłudzie.

Rodzina i miłość

W zamian za to zapewni jednak swoim bliskim spokojny byt i dobry status materialny. Sylwester jest wymagający w sprawach sercowych i tradycyjnie podchodzi do kwestii związku.Sylwester jest zachłanny w uczuciach – pragnie ponad siły kochać i być kochanym. Ma w sobie spore pokłady namiętności, ciepła a jednocześnie spokoju.

Życie towarzyskie

Do tego jest rygorystyczny w kwestiach moralnych i wiele od innych wymaga. Jednocześnie jest to spokojny i opanowany mężczyzna, który nie lubi znajdować się w centrum uwagi, ale wygodnie i po mistrzowsku obejmuje drugi plan.W kontaktach towarzyskim Sylwester często ujawnia choleryczną osobowość, chociaż ma ona dość łagodną postać. Niestety nie lubi zbyt długo oglądać tych samych twarzy, przez co nie jest stały w przyjaźni.

Praca i kariera zawodowa

Jest przy tym bardzo cierpliwy, skrupulatny i nie należy go popędzać. Potrafi przekonywać innych do swoich idei i robi to. Ma w sobie ogromny potencjał, ale powinien go odpowiednio ukształtować. Bardzo szybko się męczy i wycofuje.

Predyspozycje zawodowe

Sylwester sprawdzi się jako naukowiec, handlowiec, filmowiec i publicysta.

Imieniny

Sylwester imieniny obchodzi 2 stycznia, 26 września, 26 października, 26 listopada, 31 grudnia.

Patroni

Św. Sylwester I – papież, rządził Kościołem w latach 314–335. Podczas jego pontyfikatu Rzymem władał Konstantyn Wielki, który uznał chrześcijaństwo za religię legalną w cesarstwie. Sylwester brał udział w I Soborze w Nicei oraz znacznie przyczynił się do umocnienia chrześcijaństwa.

Odmiany imienia Sylwester

Sylwcio, Sylwek, Sylwer, Sylwesterek, Sylwunia, Sylwunio, Sylwusiek, Sylwuś

Formy obcojęzyczna

Silvester (ogólnie przyjęta forma), Silvestre, Sylvestre (fr.), Silvestro (wł.)

Nazwiska od imienia Sylwester

Sylwesterowicz, Sylwestrowicz, Sylwestrowski, Sylwestrzak, Sylwestrzuk

Znani imiennicy

Sylwester Chęciński – scenarzysta i reżyser filmowy Sylwester Przedwojewski – polski aktor teatralny i filmowy Sylwester Szmyd – kolarz szosowy Sylwester Wilczek – hokeista, olimpijczyk Sylvester Stallone – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy

Przysłowia

W noc sylwestrową łagodnie, będzie kilka dni pogodnie. Na święty Sylwester mroźno, zapowiedź na zimę groźną. Dzień sylwestrowy pokaże czas lipcowy.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 2, tygrysie oko