Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Maja

Znaczenie imienia Maja Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Maja

Maja to imię o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Możliwe, że wywodzi się od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością) lub egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Ponadto może ono wywodzić się od imion greckiej nimfy Mai, najstarszej z Plejad, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody.

Znaczenie imienia Maja

Trudno zdobyć w pełni jej zaufanie. Jest nieufna i niezwykle ostrożna w kontaktach. Lubi oceniać i w swoim działaniu jest bardzo subiektywna. W pracy trzyma się raczej na uboczu, tracąc niejednokrotnie szansę na awans. Dąży jednak do wzbogacenia się i wygodnego życia.

Rodzina i miłość

Powaga, stateczność i zorganizowanie sprawiają, iż Maja odbierana jest jako osoba oschła i gorzka. Jeśli od dzieciństwa nie było ono otoczone odpowiednią opieką, Luizie ciężko będzie przekonać się do małżeństwa. Łakomstwo doznań seksualnych i przyjemności tworzą w niej swoistą mieszankę – w zależności od partnera – szczęśliwą lub niebezpieczną. Pomimo jednak wielkich pokładów miłości i namiętności, raczej ciężko jest jej okazywać uczucia.

Życie towarzyskie

Potrafi przy tym nierozważnie zranić okrutnymi słowami. Zdaje się być pozbawiona ludzkiego ciepła. Pogodne usposobienie dostarcza jej wielu znajomych. To tym najbliższym zwierza się ze swych sekretów.

Praca i kariera zawodowa

Jest bardzo pewna siebie, a jednocześnie dość niedostępna. Jest bardzo zaradna, posiada bogatą wyobraźnię i zdolności manualne. Cechują ją zdolności logicznego myślenia, dobrze rozwinięta intuicja oraz ponadprzeciętna inteligencja. Czegokolwiek się podejmie – szczęście jej sprzyja.

Predyspozycje zawodowe

Maja dobrze czuje się w zawodzie pedagoga, plastyka, konserwatora zabytków a także informatyka.

Imieniny

Maja imieniny obchodzi 9 kwietnia, 1 maja, 12 września.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Maja

Majcia, Majeczka, Majka, Majunia

Formy obcojęzyczna

Maja, Maia, Maya (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska od imienia Maja

Majach, Majacz, Majak, Majakowski, Majas, Majczyk, Majek, Majewicz, Majka, Majkowicz, Majnot, Majnota, Majoch, Majowicz

Znani imiennicy

Maja Bohosiewicz – aktorka Maja Komorowska – aktorka Maja Ostaszewska – aktorka Maja Popielarska – prezenterka telewizyjna Maja Sablewska – celebrytka Maja Włoszczowska – zawodniczka kolarstwa górskiego Majka Jeżowska – piosenkarka

Przysłowia

Każdy, kto lubi Maję, zadania od niej spisać dostaje. Do bzu podobna panna Maja, Bo pachnie majem i upaja.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Liliowy, 7, ametyst