Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Ryszard

Znaczenie imienia Ryszard Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Ryszard

Ryszard to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, mocny). Imię to oznacza tego, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę.

Znaczenie imienia Ryszard

Dba o jakość pracy i z zaangażowaniem pnie się po szczeblach kariery. Z wrodzoną naturalnością przewodzi grupie i osiąga status lidera. Jest bardzo subiektywny i rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. Gdyby lubił się czasem pomęczyć, Ryszard mógłby wiele osiągnąć – ma potencjał intelektualny, ale naturę raczej wygodną.

Rodzina i miłość

Swoje dzieci pragnie wychować na uczciwych i pracowitych ludzi. Ryszard wcześnie dojrzewa, przez co jest zrównoważonym mężczyzną o konkretnych celach.To wyjątkowy mężczyzna – jednocześnie niezależny oraz poszukujący czułości i miłości. Dąży do stabilizacji i chciałby oddać swe serce tej jedynej, ale nie potrafi okazywać uczuć i stworzyć trwałych relacji.

Życie towarzyskie

Nie lubi jednak zwracać na siebie uwagi. Niestety bywa przy tym dość naiwny i daje się wciągnąć w przygody o dość nieprzyjemnych ukrytych konsekwencjach. Przeważnie jednak jest sprawiedliwy, skromny, prawdomówny i prostolinijny. Wydaje mu się, iż ma prawo do wygłaszania niegrzecznych uwag.

Praca i kariera zawodowa

Przejawia wręcz niepokojąco słabą wolę i tendencję do budowania „zamków na lodzie”. Jest bardzo aktywny.Niezwykle ambitny mężczyzna, który potrafi dojść po trupach do celu. W młodości chętnie podróżuje, zdobywa nowe doświadczenia i zgłębia nowinki.

Predyspozycje zawodowe

Ryszard świetnie poradzi sobie w biznesie, marketingu, naukach technicznych oraz w muzyce.

Imieniny

Ryszard imieniny obchodzi 4 stycznia, 7 lutego, 3, 26 kwietnia, 9 czerwca, 9 lipca, 7, 18 września, 17 października, 1 grudnia.

Patroni

Św. Ryszard z Wiche (1197-1253) – rektor uniwersytetu w Oxfordzie, kanclerz prymasa Anglii, biskup diecezji Chichester. Zasłynął ze swoich zdolności organizacyjnych, dzięki którym uniwersytet w Oxfordzie stał się jedną z najlepszych w Europie. Ponadto dzięki talentowi dyplomatycznemu skutecznie bronił przed królem praw Kościoła. Jako biskup nakazał bezpłatne sprawowanie sakramentów oraz zachowanie celibatu przez księży.

Odmiany imienia Ryszard

Rychu, Rysieczek, Rysiek, Rysio, Rysiu, Rysiunio, Rysiuś, Ryszardek, Ryszardzio, Ryś

Formy obcojęzyczna

Richard, Ricard (ang.), Richard (fr.), Reichard, Reichert, Richard (niem.), Ricardo, Riccardo (hiszp.), Riccardo, Ricciardo, Ricordano (wł.), Rychard (czes.), Rièard, Rikard (połud.-słow).

Nazwiska od imienia Ryszard

Rysiakiewicz, Rysicki, Rysinkiewicz, Rysiński, Ryszarski, Ryszewicz, Ryszkiewicz, Ryszkowicz, Ryś, Ryśkiewicz

Znani imiennicy

Ryszard I Lwie Serce – król Anglii Ryszard Horowitz – fotografik i fotograf, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Rynkowski – piosenkarz Ryszard Szurkowski – kolarz szosowy Richard Hammond – angielski dziennikarz motoryzacyjny Richard Nixon – prezydent USA Richard Strauss – kompozytor niemiecki Richard Wagner – kompozytor niemiecki

Przysłowia

Rysio jest jak wszystkie koty – preferuje marcowe zaloty.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 3, nefryt