Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Marzena

Znaczenie imienia Marzena Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Marzena

Marzena jest to imię pochodzenia hebrajskiego: w przenośni być pięknym, wspaniałym, ukochanym przez Jahwe czyli Boga, miłującym Boga.

Znaczenie imienia Marzena

Pragnie kierować innymi i dominować nad otoczeniem. Związek z nią nie należy do spokojnych – stale trzeba ją zapewniać o uczuciach i wręczać dowody miłości. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Wychodzi obronną ręką z niejednej opresji życiowej. Czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach oraz problemach, jednak zawsze wychodzi obronną ręką z wszelkich trudności.

Rodzina i miłość

A może przede wszystkim w związku. Małżeństwo liczy się dla niej tylko wówczas, gdy jest awansem społecznym, a zmysłowość kojarzy jej się ze słodyczami i dobrym jedzeniem. Swoim dzieciom od początku zaszczepia ciekawość świata i entuzjazm do życia. Jest opiekuńcza, odpowiedzialna i bardzo kocha swych bliskich.

Życie towarzyskie

Dlatego bywa nieraz zaborcza i zbyt ukierunkowana na podbój. Bardzo nie lubi kłamstwa ani nieuczciwości, dlatego stara się unikać nieszczerych osób. Nie liczy się z konsekwencjami – szybciej działa niż myśli, jeśli tylko coś ją pociąga. Otacza się gronem wypróbowanych przyjaciół i lubi z nimi spędzać czas.

Praca i kariera zawodowa

Kariera zajmuje w jej życiu ważne miejsce, wobec czego często poświęca na pracę każdą wolną chwilę. Mimo iż umie odnaleźć się w każdym zawodzie, to jednak często zmienia miejsce pracy.Marzena dysponuje sporym potencjałem. Często błyszczy w swoim otoczeniu wszechstronną wiedzą.

Predyspozycje zawodowe

Marzena spełni się jako malarka, historyk sztuki, tłumaczka i psycholog.

Imieniny

Marzena imieniny obchodzi 26 kwietnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Marzena

Marzenka

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Marzena

Brak

Znani imiennicy

Marzena Chełminiak – dziennikarka radiowa Marzena Cieślik – Miss Polonia 2006

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Złocisty, 6, topaz