Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Izabela

Znaczenie imienia Izabela Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Izabela

Izabela jest to imię pochodzenia hiszpańsko-portugalskiego, od imienia Elżbieta (Bóg moją przysięgą) lub hebrajskiego imienia Jezabel (wywyższona przez Boga).

Znaczenie imienia Izabela

Ludzi trzyma na dystans, rzadko kiedy okazując uczucia. Mimo to potrafi przewodzić ludziom i wykorzystywać zapaleńców bez skrupułów. Nie przywiązuje wagi do przyziemnych obowiązków. Jest ekstrawertyczką bardzo ciekawą świata, chociaż nie bywa przesadnie towarzyska. Określa się za pomocą sztuki. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi gwałtownie zareagować. Nie lubi przebywać na uboczu ani żyć w cieniu.

Rodzina i miłość

Jeśli zechce, zadba o miłą atmosferę i stanie się rozjemcą domowych niesnasek. Ta kokietka nie szybko zakłada zatem rodzinę. Jej dom zawsze będzie urządzony ze smakiem. Jest kobietą bardzo zmysłową. Jeśli ich związek popadnie w rutynę i nudę – szybko się kończy i Izabela zniknie.

Życie towarzyskie

Nie odwróci się od drugiego człowieka i nie przejdzie obok niego obojętnie. Potrafi zjednywać sobie ludzi i z reguły nie ma wrogów. Ostro protestuje jedynie, gdy się z czymś nie zgadza bądź reaguje na czyjąś krzywdę. Zdaje się, iż jej celem jest tropienie wszelkiego zła w codziennym życiu i wytykanie ludziom ich wad. Nie ufa przedstawicielkom swojej płci.

Praca i kariera zawodowa

Wie, jak radzić sobie z konkurencją. Z natury jest niezależna i nie zgadza się z opinią większości. Potrafi jednak konsekwentnie zmierzać do z góry oznaczonych celów, przejawiając przy tym nieraz zaskakujący upór oraz zdecydowanie.Izabela jest osobą zdecydowaną – nakierowaną na sukces! To pełna klasy, elegancji , szykowna kobieta o nienagannej kulturze osobistej. Porażki tym samym są dla niej ciosem, który z trudem znosi.

Predyspozycje zawodowe

Izabela sprawdzi się jako księgowa, inżynier, naukowiec oraz aktorka.

Imieniny

Izabela imieniny obchodzi 4 stycznia, 22, 23 lutego, 16 marca, 4, 8, 14 lipca, 31 sierpnia, 3, 10 września, 19 listopada, 9 grudnia.

Patroni

Święta Izabela Francuska – siostra św. Ludwika IX, króla Francji. Zasłynęła z umartwień i wielkiej pobożności.

Odmiany imienia Izabela

Bela, Belka, Belunia, Ilza, Iza, Izabelka, Izia, Izunia

Formy obcojęzyczna

Isabella (łac.), Isabel, Isabella, Isobel (ang.), Isa, Isabella, Isabelle (niem.), Isabelle (fr.).

Nazwiska od imienia Izabela

Brak

Znani imiennicy

Izabella Cywińska – reżyser teatralny, polityk Izabela I Katolicka (1451-1504) – królowa Kastylii i Aragonii Izabella Scorupco – aktorka Izabela Trojanowska – aktorka i piosenkarka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 2, nefryt