Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Hanna

Znaczenie imienia Hanna Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Hanna

Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski.

Znaczenie imienia Hanna

Praca dla Hanny to pole walki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone – jest bardzo kreatywna i twórcza. To introwertyczka – skryta i powściągliwa, wyraża siebie w twórczości, ale trzeba ją odkryć, aby poznać i docenić.Hanna to kobieta mądra, która twardo i pewnie stąpa po ziemi. To co robi, czyni z rozwagą i niezwykłą odpowiedzialnością. Hanna jest przy tym osobą towarzyską i ogólnie przyjazną. Jest kobietą pragnącą żyć pełnią życia. Niestety ma słaby i zmienny charakter, a swoje wybory opiera zbyt często na emocjach.

Rodzina i miłość

Od dziecka bardziej lgnie do taty i interesuje się męskimi zajęciami, dlatego nie poszukuje opiekuna i rycerza, ale traktującego ją na równi partnera. Mimo iż żyje według bardzo surowych zasad, to gotowa jest dla bliskich niejedno poświęcić. Nie potrafi być sama – potrzebuje miłości, ciepła i stabilności. Zgorzkniała, jest nie do zniesienia i szybko się starzeje. Prędzej to ona wykorzysta adoratora niż da się uwieść i zdobyć. Stawia wszystko na jedną kartę, aby w pełni i przykładnie wywiązywać się z obowiązków życiowych.

Życie towarzyskie

Znajomi cenią ją za wyważony sposób bycia, delikatność i stronienie od robienia wyrzutów. Do tego jest osobą skrytą – na zewnątrz radosną, niebywale aktywną i ciekawą, ale nie dającą do końca się poznać. Ceni sobie samotność, ale potrafi zrozumieć drugiego człowieka, dzięki wyjątkowej intuicji. To artystka pod każdym względem, a do tego szalona marzycielka. Uważa przy tym, iż jest niedoceniana jedynie przez zazdrość innych. Lucynę zazwyczaj lubią wszyscy, ponieważ jest życzliwą i pełną życia kobietą.

Praca i kariera zawodowa

Nie lubi się jednak uczyć i jest średnio ciekawa świata.Energiczna, zdecydowana i zawzięta w swych dążeniach Hanna to kobieta sukcesu, chociaż zdobycie go nie przychodzi jej łatwo. Bywa, iż boją się jej nawet mężczyźni. Dzięki dużej aktywności i zmysłowi dyplomatycznemu jest w stanie zrealizować wiele planów. Powinna od dziecka uczyć się sumienności, kończenia rozpoczętych prac i wyliczania zamiarów podług sił. Często trudno podjąć jej właściwą decyzję i rzadko kiedy kieruje się rozsądkiem.

Predyspozycje zawodowe

Hanna dobrze poradzi sobie w zawodach nauczycielki, przedszkolanki, pielęgniarki, lekarki lub rzemieślniczki.

Imieniny

Hanna imieniny obchodzi 5, 29 stycznia, 9 czerwca, 16, 26 lipca, 6, 18 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Hanna

Haneczka, Hania, Hanka, Hanula, Hanusia, Hanuś

Formy obcojęzyczna

Hannah (ang.), Hana (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Hanna

Hanacz, Hanaczek, Hanaczewski, Hanaczowski, Hanakowski, Hanalski, Hanaszkiewicz, Hanaszyński, Hanecki, Haneczkowski, Haniakiewicz, Haniasz, Hanicki, Haniewicz, Haniowicz, Haniszewski, Hankiewicz, Hankowski, Hanosiewicz, Hanowski, Hanulewicz, Hanusiewicz, Hanuszkiewicz, Hanycz, Hanyszkiewicz, Hańkiewicz

Znani imiennicy

Hanka Ordonówna – aktorka, piosenkarka i tancerka Hanka Bielicka – aktorka Hanna Lisowska – śpiewaczka operowa Hanna Gronkiewicz-Waltz – bankowiec Hanna Rudzka-Cybisowa – malarka Hanna Suchocka – premier

Przysłowia

On chce Hanę, a nie ścianę. Z kuligiem ruszyła Hanna, w pierzynie się skończyła sanna. Hania lubi czytać baśnie i gdy może – to czyta właśnie. Hankam ci ja Matyjaszu, Hanka, a tyś mniemał, że wojewodzianka.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Błękitny, 2, kwarc