Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Halina

Znaczenie imienia Halina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Halina

Halina to imię utworzone od imienia Helena, które pochodzi z języka greckiego, a oznacza blask, jasność, pochodnię.

Znaczenie imienia Halina

Halina chętnie angażuje się w wielkie sprawy i nie umie długo usiedzieć w jednym miejscu. Nie łatwo ją jednak uspokoić. Pomaga jej w tym lekko choleryczny charakter, dzięki któremu odzyskuje niezbędną do walki energię. Od partnera oczekuje przede wszystkim wiele wyrozumiałości i cierpliwości. W miłości także wycofana, wręcz oschła. Posiada jednak silną wolę i jest niezwykle niezależna. Jest pełna ambicji i oryginalna.

Rodzina i miłość

Z tą szaloną i aktywną choleryczką nie wytrzyma pierwszy lepszy mężczyzna! To musi być niezwykle opanowany, cierpliwy i potrafiący ulegać człowiek.Miłość do rodziny – owszem! Ale niezależny charakter potrzebuje pewnej dozy swobody. Potrafi jednak stanowczo powiedzieć „nie!”, gdy ktoś wykorzystuje je poświęcenie. Halina wysoko ceni życie rodzinne oraz luksusy i wszystko to dostaje od losu. Halina prowadzi przy tym burzliwe życie i nie można się z nią nudzić. Podźwignie wiele i otoczy opieką swych bliskich, dając mężowi oraz dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ciepło rodzinne.

Życie towarzyskie

Nigdy ostatecznie nie porzuca nikogo, po postu lawiruje między grupami swoich znajomych. Nieraz znający ją bliżej mogą odnieść wrażenie, iż pod pełnym wdzięku uśmiechem, kryje się chęć osiągnięcia konkretnego zamiaru. Jest bardzo pewna siebie, przez co czasem potrafi być bezceremonialna, nieuprzejma, nietaktowna i zranić słowem. Cieszy się ponadto życzliwością otoczenia ze względu na swą subtelność, wrażliwość i silne poczucie sprawiedliwości. Cechuje ją delikatna natura i psychika – łatwo ulega wzruszeniu, wiele ją porusza. Najlepiej czuje się w gronie wielbicieli, których ma bardzo wielu.

Praca i kariera zawodowa

Nic bardziej błędnego! Halina niezwykle poświęca się każdej pracy i przykłada do wykonywanych działań.Energicznie podchodzi do powierzanych jej obowiązków. Jest wyważoną realistką, nie kieruje się natchnieniem i intuicją, nie potrafi pracować pod presją. Angażuje się w działanie całą sobą i nie wątpi w słuszność swych decyzji. Ogólnie bardzo nie lubi wszelkich rygorów, regularnej pracy i obowiązków oraz pracowania w określonych godzinach. Cóż, skoro nie jest dość ciekawa świata i od dziecka niechętnie się uczy.

Predyspozycje zawodowe

Halina znakomicie radzi sobie w handlu, marketingu oraz w dziedzinach artystycznych i twórczych.

Imieniny

Halina imieniny obchodzi 1 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Halina

Hala, Halinka, Halka, Halusia, Hasia, Helinka

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Halina

Halaczyński, Haleński, Halicki, Halik, Haliński, Halkiewicz, Halski

Znani imiennicy

Halina Frąckowiak – piosenkarka Halina Konopacka (1901-1989) – lekkoatletka, pierwsza złota polska medalistka Halina Kossobudzka – aktorka Halina Kowalska – aktorka Halina Poświatowska (1935-1967) – poetka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 9, jadeit