Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Arnold

Znaczenie imienia Arnold Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Arnold

Arnold t to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego. Wywodzi się od słów arn (orzeł) i waltan (panować). Oznacza mężczyznę, który panuje nad wszystkim jak orzeł.

Znaczenie imienia Arnold

Cieszy się życiem, a następnie popada w melancholię. Jest pełnym zapału, spokojnym i niekonwencjonalnym mężczyzną. Chętnie się rozwija. Jest bardzo aktywny w życiu rodzinnym i w miłości. Niestety nie najlepiej radzi sobie z własnymi finansami. Z początku skryty i tajemniczy, nie stroni od ludzi, intryguje. W miłości stały. Raczej nie posiada dużego grona znajomych – nie prowadzi też bogatego życia towarzyskiego.Arnold jest sprawiedliwy i pracowity. Jest otwarty na wyzwania i chętnie podejmuje każde zlecenie.

Rodzina i miłość

Jest nieśmiały i wrażliwy. Potrafi opracować tak przemyślny fortel, iż zdobędzie każdą kobietę, która znajdzie się na jego celowniku. Również w sferze seksualnej Arnold nie zdobywa się na fantazję ani spontaniczność. Arnold ma bowiem zadatki na dobrego ojca i głowę rodziny. Jego rodzinie nie zabraknie dostatku i renomy, ale nie będzie to wspólnota budowana na miłości i partnerstwie. Arnold zdecydowanie przedkłada przyjaciół nad życie rodzinne. Jednak jeśli rodzina zacznie go przytłaczać, a on nie będzie sobie dawać rady – ucieknie.Jest uwodzicielski, interesujący i na polu miłosnych utarczek – całkowicie pewny siebie. Rodzina to druga najważniejsza w jego życiu wartość obok nauki.

Życie towarzyskie

Potrafi być elegancki oraz efektowny w każdej sytuacji – nawet w szlafroku i kapciach. Arnold to mężczyzn o bogatym wnętrzu. Jest bowiem człowiekiem uśmiechniętym i pełnym entuzjazmu. To silny psychicznie mężczyzna, który jednak nie stara się dowodzić ani narzucać swoich poglądów, a mimo to potrafi rozgrzewać serca do działania. Nie da się go oszukać, ani zamydlić mu oczu – Arnold niezwykle precyzyjnie ocenia ludzi. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Ma trudny charakter i nie każdemu jest z nim po drodze. To szalenie towarzyski osobnik, który ceni sobie wszelakie formy aktywności i dobrą zabawę.Arnold nie ma łatwego charakteru, mimo to cieszy się sympatią wielu osób i zawsze stanowi chętnie widzianego kompana na niejednym spotkaniu przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Jest obrotny i zaradny, za co cenią go pracodawcy. Jak na choleryka, zręcznie panuje nad swoimi reakcjami. Woli się mylić, ale posuwać do przodu, niż mieć rację i tkwić w miejscu. Nie wytycza sobie celów i niewiele planuje. Sfera zawodowa jest najważniejszym obszarem jego życia. Jest dobry w podejmowaniu długofalowych decyzji. Innych z kolei bardzo surowo ocenia i całkowicie brak mu przy tym dyplomacji.Nie straszne mu wichry, nie straszne mu burze – Arnold zawsze zmierza do celu. Jest surowy i uważa się za lepszego od pozostałych.

Predyspozycje zawodowe

Arnold sprawdza się w zawodach technicznych oraz mundurowych.

Imieniny

Arnold imieniny obchodzi 15 stycznia, 15, 19 lutego, 22 marca, 30 kwietnia, 30 czerwca, 8, 18 lipca, 6, 9 października.

Patroni

Św. Arnold (VIII w.) – lutnista na dworze Karola Wielkiego. Patron śpiewaków. Św. Arnold Janssen (1837-1909) – niemiecki działacz kościelny. Założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego oraz zakonu klauzurowego Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Zmarł po ciężkiej chorobie, częściowo sparaliżowany.

Odmiany imienia Arnold

Arnek, Arni, Arnik, Arniś, Arnoldek, Arnolduś, Arnoldzik

Formy obcojęzyczna

Arnold, Arnhold (ogólnie przyjęta forma), Arnaud, Arnolf (fr.), Arnaldo, Arnoldo, Ernaldo (hiszp., wł.). Arnhold, Arndt, Arne (niem.), Arnoldas (litew.), Aarne, Aarno, Aarni, Aaretti (fiń.), Arnout, Arnoud (hol.), Arnoldos (grec.)

Nazwiska od imienia Arnold

Arnolski, Arnołtow, Arnołtowicz

Znani imiennicy

Arnold Mostowicz – lekarz i pisarz Arnold Słucki – poeta Arnold Denker – szachista amerykański Arnold Palmer – golfista amerykański Arnold Schwarzenegger – aktor amerykański pochodzenia austriackiego Arnold Zweig – pisarz niemiecki

Przysłowia

Cudowne były Arnolda lata, ale on teraz umarły dla świata.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Jasno zielony, 1, oliwin