Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mariola

Znaczenie imienia Mariola Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Mariola

Mariola jest to imię pochodzenia francuskiego będące poboczną formą imienia Maria. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa Mariolle, które oznacza: mały wizerunek Matki Boskiej.

Znaczenie imienia Mariola

Zazwyczaj to bardzo wesoła i przyjazna osoba, ale niestety dość nieufna. Nie cierpi flirtów i igrania z uczuciami. Lubi poznawać tajemnice życia oraz świata, dlatego sporo czyta. Potrafi rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. Wcześnie dojrzewa i staje się samodzielna, przez co nie pozwala sobie w kaszę dmuchać! Czasem ciężko z nią wytrzymać – sprawia bowiem wrażenie nieustannie walczącej z każdym o przywództwo i prym.

Rodzina i miłość

Ponieważ jest osobą rozsądną i myślącą o konsekwencjach swojego postępowania, często wybiera partnerów, jeśli nie bogatych, to z perspektywami. Nie znosi bowiem burzliwych zmian w życiu, sytuacji nie do opanowania oraz marudzących ludzi. Jest to dla niej w pewnym sensie awans społeczny i kolejne pole do popisu. W związku zdecydowanie lepsza z niej kumpela niż kochanka.

Życie towarzyskie

Nie jest co prawda typem odludka, ale nie przywiązuje wagi do tworzenia głębszych relacji z otoczeniem. Życie stara się przejść w spokoju, nie jest jednak osobą zamkniętą w sobie i stroniącą od świata.Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, że Mariola jest idealnym rozmówcą. Dlatego cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią, a każde drzwi stoją przed nią otworem.

Praca i kariera zawodowa

Skłonność do dominacji, otwarty umysł oraz ponadprzeciętna intuicja wróżą jej dobrą karierę przedsiębiorcy. Nie ma problemów z podejmowaniem decyzji, a swoim uporem i determinacją niejedno potrafi zwojować. Owocuje to w późniejszym wieku. Rzadko bywa przełożoną, woli niezależne stanowiska, które często może zmieniać.

Predyspozycje zawodowe

Mariola sprawdzi się jako dziennikarka, tłumaczka, przewodnik turystyczny.

Imieniny

Mariola imieniny obchodzi 1 stycznia, 2 lutego, 25 marca, 31 maja, 6 lipca, 15 sierpnia, 8 września, 7 października, 8 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Mariola

Mariolcia, Marioleczka, Mariolek, Mariolina, Mariolinka, Mariolka, Mariolunia, Mariolusia, Marioluś

Formy obcojęzyczna

Mariola (fr., wł,), Mariela (niem.)

Nazwiska od imienia Mariola

Brak

Znani imiennicy

Mariola Cieniawa – pianistka Mariola Jarocka – pisarka Mariola Kaczorowska – aktorka teatralna Mariola Kalicka-Królczyk – artystka rzeźbiarka Mariola Zenik – siatkarka, reprezentantka kraju

Przysłowia

Dobrze czuje się Mariola tylko w romantycznych rolach.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Granatowy, 6, lapis-lazuli