Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Bogusław

Znaczenie imienia Bogusław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Bogusław

Imię Bogusław jest pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ten, który sławi Boga.

Znaczenie imienia Bogusław

Bogusław charakteryzuje się precyzyjnym umysłem, prawie zawsze udaje mu się to, co zamierzył, chociaż jest dość humorzasty i uparty. Potrzebuje zapewniania o miłości i okazywania uczuć. Dyplomatą nie potrafi być w ogóle, obce mu subtelność i rozważania egzystencjalne. W miłości stawia na relacje i symbiozę dusz. Z jednej strony nie znosi samotności, a kiedy indziej tęskni za odludziem. Nie miewa wielu przyjaciół, ale ci, którzy przy nim zostaną, mogą czuć się wybrańcami losu. Spokojny i wyważony także w sprawach sercowych. Do tego nie przebiera w słowach, a poczucie wyższości sprawia, iż z wiekiem staje się coraz bardziej zarozumiały i próżny.Bogusław jest osobą niezwykle szczerą, ambitną i pracowitą.

Rodzina i miłość

W jego domu nie dozna się napiętej atmosfery ani przygnębienia. Jest pewny siebie i zdecydowany, a obietnic nie rzuca na wiatr. Na pewno może w zamian liczyć na wiele namiętności, ale niestety do momentu, aż wyewoluuje to w miłosną przyjaźń. Warto nad tym popracować, ponieważ Bogusław jest bardzo przywiązany do rodziny i przejęty rolą pana domu. Jest kochającym ojcem i mężem, ale swój wolny czas woli przeznaczyć na realizowanie swoich pasji i idealistycznych wizji. To uroczy i nieoceniony kochanek. Jest do tego mężczyzną bardzo uczuciowym, pełnym wdzięku i uroku. Jest mimo to dość nieśmiały i niechętnie podejmuje walkę o kobietę, którą darzy sympatią.

Życie towarzyskie

Jego największą zaletą jest zdecydowanie to, że potrafi przyznać się do błędu – nie jest dumny i nie wywyższa się. Wyróżnia się nie tylko pogodnym usposobieniem, ale przede wszystkim błyskotliwością oraz otwartością na innych. Nad romanse przedkłada mimo to stałość domu i spokój rodziny. Często usiłuje przejąć stery i zapanować nad otoczeniem. Bogusław ponadto bardzo lubi podróże, wystawne życie, obcowanie ze sztuką oraz dobrą kuchnią. Sam również bardzo chętnie przyjmuje gości, nie szczędząc wydatków na wystawne spotkania. Jest chętnie i często zapraszany.Bardzo chętnie pomaga i doradza innym, w czym się sprawdza, ponieważ posiada dar szybkiej i wnikliwej analizy problemu.

Praca i kariera zawodowa

Posiada rzadką zdolność łączenia w spójną całość rzeczy na pozór do siebie niepasujących. Postępuje nierozważnie i zapomina o niezbędnej pokorze. Bogusław jest zaradny, pracowity, sprawiedliwy, wytrwały. Nikt nie wątpi, iż Bogusław osiągnie każdy wyznaczony sobie cel, pozostając solidnym pracownikiem oraz człowiekiem wiernym swoim ideałom. Nie są to bynajmniej jego wady! Po prostu nie podchodzi ze śmiertelną powagą do tego, czym się zajmuje. Jest stworzony do wprowadzania zmian i stawania na czele tłumu rewolucjonistów. Niestety w dorosłym życiu rzadko podejmuje ryzyko, aby odnieść sukces – boi się porażek. To mężczyzna, który nade wszystko ceni ciężką i spokojną pracę. Lubi przejawiać i przejmować inicjatywę.

Predyspozycje zawodowe

Bogusław posiada talenty pisarskie, pedagogiczne i prawnicze. Powinien zrealizować się w roli pedagoga, nauczyciela, ale też odnajdzie się w pozostałych zawodach wymagających wytrwałości i uporu.

Imieniny

Bogusław imieniny obchodzi 29 kwietnia, 18 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Bogusław

Boguś, Bogusławek, Sław, Sławek

Formy obcojęzyczna

Boguslaus (łac.), Bogislav (ang.), Gottlob, Gottlieb, Boguslav, Bogislaw (niem.), Boguslav (fr.), Bogislav, Bogislao (hiszp., wł.), Theologos (grec.), Boguslav (ros.)

Nazwiska od imienia Bogusław

Bogosław, Bogucki, Bogus, Bogusiewicz, Bogusiński, Bogusławek, Bogusławicz, Bogusławin, Bogusławski, Bogusłowicz, Bogusz, Boguszewski, Boguta

Znani imiennicy

Bogusław Kaczyński – krytyk muzyczny Bogusław Linda – aktor Bogusław Mec – piosenkarz Bogusław Radziwiłł (1620-1669) – książę litewski Bogusław Wołoszański – dziennikarz

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 7, szmaragd