Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Klaudia

Znaczenie imienia Klaudia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Klaudia

Klaudia jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Klaudiusz.

Znaczenie imienia Klaudia

Osiąga swe cele, a z pewnością nie zniechęcą jej chwilowe niepowodzenia. Porażki przyjmuje ze spokojem, z każdej wyciągając stosowną naukę. Jest obowiązkowa i zorganizowana, mimo to nie dotrzymuje słowa. Łatwo ją zranić, chociaż udaje, że jest inaczej. Bywa jednak bardzo krytyczna wobec cudzych słabostek i wad, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Chętnie pomaga i udziela porad, nie zapomina jednak o sobie i swoich potrzebach.

Rodzina i miłość

Zachwyci wszystkich i będzie błyszczeć na każdym przyjęciu. Gdy ktoś zdobędzie jednak jej serce, Klaudia będzie wierna i niezwykle czuła, ale nie można liczyć na zbyt wielką swobodę w tym związku. Pilnie strzeże zatem domowego ogniska i dba o najmniejsze szczegóły pożycia rodzinnego. Zdecydowanie realizuje się jako pani domu, który prowadzi na wysokim poziomie, w dostatku, a urządza go ze smakiem. Jeśli trafi na swoją drugą połówkę – gwarantuje mu niebo na ziemi.

Życie towarzyskie

Klaudia jest dobrą przyjaciółką, chociaż nie wszystkich traktuje równo. Nie cofnie się przed żadną podróżą, nie zmarnuje żadnego słonecznego dnia siedząc w domu! Narzuca otoczeniu nadzwyczajne tempo życia od najmłodszych lat. Częste podróże i realizowanie najbardziej fantastycznych marzeń nie sprzyjają niestety posiadaniu licznego grona przyjaciół, ale na ich brak Klaudia nie narzeka. Potrafi przy tym być mściwa i czekać na zemstę. Nie jest typem samotniczki, ale trzyma jednak ludzi na dystans.

Praca i kariera zawodowa

Jest konsekwentna w swych dążeniach, bardzo ambitna i nastawiona na cel, gdy tylko się on wyklaruje. Odniesione porażki znosi źle, ale potrafi się szybko otrząsnąć, zwłaszcza, gdy może liczyć na pomoc. Nie nadaje się do piastowania wysokich stanowisk, ponieważ nie potrafi długo przebywać w jednym miejscu. Z przyjemnością oddaje się poezji, pięknie, elegancji. Impulsywny styl bycia zmienia jej życie zawodowe w pole walki.

Predyspozycje zawodowe

Klaudia ma tę zaletę, że sprawdza się w wielu różnych zawodach. Chętnie wybierze zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika społecznego, psychologa bądź pedagoga.

Imieniny

Klaudia imieniny obchodzi 15 lutego, 6, 20 marca, 26 kwietnia, 18 maja, 7 sierpnia, 30 października, 8 listopada, 3 grudnia.

Patroni

Św. Klaudia – Bretonka, należała do grupy chrześcijanek z otoczenia św. Pawła.

Odmiany imienia Klaudia

Klaudynka, Klaudeńka, Klaudusia, Klaudzia

Formy obcojęzyczna

Claudia (łac., ogólnie przyj. forma), Gladys (ang.), Klaudia, Klaudine (niem.), Claude, Claudie (fr.)

Nazwiska od imienia Klaudia

Brak

Znani imiennicy

Klaudia Kaczorowska – siatkarka Klaudia Pasternak – kompozytorka Claudia Schiffer – modelka niemiecka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 5, opal