Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mirosława

Znaczenie imienia Mirosława Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Mirosława

Mirosława to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów miro (pokój, spokój, dobro) oraz sława. Oznacza ono kobietę, która sławi pokój i dobro.

Znaczenie imienia Mirosława

Mirosława ciężko znosi porażki, ale z reguły nie załamują jej one, raczej mobilizują do dalszego działania. W związku to ona rządzi, a o tę władzę zawzięcie walczy.Mirosława to kobieta pełna wdzięku, której trudno się oprzeć. Jest niezależna i bardzo pewna siebie. Wychodzi cało ze swoich przedsięwzięć i zbiera liczne pochwały.

Rodzina i miłość

Nie bywa zazdrosna ani zaborcza wobec ukochanego, ale jednocześnie ciężko jej się całkowicie zaangażować. Dla swojego partnera będzie nieustannym obiektem westchnień i powodem szczęścia. A Mirosława wymaga wiele. Warto mimo to powalczyć, ponieważ poprowadzi dom na wysokim poziomie, z klasą i nie będzie stroniła od podejmowania gości.

Życie towarzyskie

Podlega wpływom otoczenia i szybko się przystosowuje. Swoje zaangażowanie, energię i zdolności chętnie poświęci dla upatrzonej idei. Żadne obowiązki nie powstrzymają jej od niesienia pomocy potrzebującym. Nie da się jej nie lubić!.

Praca i kariera zawodowa

Czasami brak jej poczucia rzeczywistości, ponieważ swe przemyślenia wymienia głównie z pamiętnikiem. Jest kobietą rozsądną, ambitną oraz bardzo inteligentną. Warto mieć ją w szeregach pracowników, ponieważ angażuje się w każde zadanie i da z siebie wszystko. Plany realizuje w najdrobniejszych szczegółach.

Predyspozycje zawodowe

Mirosława najlepiej spełni się w pracach o charakterze analitycznym, w administracji lub obsłudze urządzeń elektronicznych.

Imieniny

Mirosława imieniny obchodzi 26 lutego.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Mirosława

Mira, Mircia, Mireczka, Mireńka, Mirka, Mirunia, Mirusia

Formy obcojęzyczna

Miroslava (ogólnie przyjęta forma), Myroslava (ukraiński), Mirca (rumuński)

Nazwiska od imienia Mirosława

Brak

Znani imiennicy

Mirosława Krajewska – aktorka teatralna i filmowa Mirosława Litmanowicz – szachistka, mistrzyni międzynarodowa od 1967 roku

Przysłowia

W klejnot się zmienia Mirosława, miłość to jego jest oprawa.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

3