Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Leszek

Znaczenie imienia Leszek Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Leszek

Leszek jest to imię pochodzenia staropolskiego, prawdopodobnie pierwotna forma imienia Lech. Oznacza: ten, który działa chytrze, podstępnie.

Znaczenie imienia Leszek

Wobec ludzi jest zawsze uśmiechnięty i sympatyczny. Jest w stanie poświęcić wszystko zarówno przy zaspokajaniu swoich potrzeb, jak i dla wyższej, szlachetnej idei.Leszek to mężczyzna o charakterze zależnym od nastroju i lepiej, aby miał dobry humor. Lubi pracować i poświęcać się dla idei, ale potrafi także wyręczać się innymi. Do obowiązków podchodzi odpowiedzialnie i sumiennie.Leszek to energiczny mężczyzna.

Rodzina i miłość

Nawet nie próbuje udawać, iż wie, jak funkcjonuje psychologia kobiet i zupełnie się nią nie przejmuje. Leszek nie jest wylewny, a wręcz nieco nieśmiały. Jeśli jednak zdobędzie czyjeś serce i odda swoje, gotowy jest poświęcić swe życie dla dobra bliskich. Potrafi wiele poświęcić dla bliskich i w inteligentny sposób wykorzystać posiadane znajomości, w celu zapewnienia szczęścia i bezpieczeństwa rodzinie. Umiejętnie go wykorzystuje! Jest bardzo męski i trudno mu się oprzeć.

Życie towarzyskie

To spokojny mężczyzna, któremu zdarza się być nieśmiałym, ale zawsze jest pogodny, przyjacielski i uczciwy. Cieszy się odwzajemnioną i ogromną sympatią otoczenia. W towarzystwie musi imponować i zdobywać uznanie – jego duma nie pozwala mu inaczej postępować.Mimo swej przebojowości i siły charakteru, Leszek jest nieśmiały oraz skryty. Nie przepada za tłumem i większość czasu spędza w domu, przez co sprawia wrażenie nieprzystosowanego społecznie.

Praca i kariera zawodowa

Szybko zraża się, gdy napotyka trudności, a niepowodzenia go załamują.Pomimo wrodzonej dyscypliny i powagi, nie do końca przewidywalny – to waśnie Leszek.Leszek to idealny współpracownik – ma bardzo silną potrzebę działania zespołowego, jest otwarty i chłonie wszelkie nowości. Potrafi być groźny, gdy ktoś stanie mu na drodze, i bardzo wrażliwy, gdy spotka go porażka. Leszek obdarzony jest w dodatku doskonałą pamięcią, niestrudzoną ciekawością i stałą czujnością, dzięki czemu odnosi w pracy niejeden sukces. Nie brak mu oryginalnych pomysłów, twórczej wyobraźni a także zapału.

Predyspozycje zawodowe

Leszek może zostać naukowcem, rzemieślnikiem, handlowcem a także świetnym organizatorem różnego rodzaju przedsięwzięć.

Imieniny

Leszek imieniny obchodzi 3 czerwca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Leszek

Lesio, Lesiu, Leś

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Leszek

Brak

Znani imiennicy

Leszek Długosz – poeta i bard Piwnicy pod Baranami Leszek Drogosz – pięściarz Leszek Herdegen – aktor Leszek Kołakowski – filozof Leszek Teleszyński – aktor

Przysłowia

Powiedział król Leszek: puste wiadra, pusty mieszek. Mawiano za króla Leszka: ten dom zdobi, kto w nim mieszka.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Szary, 6, kwarc dymny