Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Ewelina

Znaczenie imienia Ewelina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Ewelina

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).

Znaczenie imienia Ewelina

Ewelina umie zachować się w każdym towarzystwie i szybko dostosować się do każdej sytuacji. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności. Uparcie dąży do zrealizowania wszystkich swoich planów życiowych, nie bacząc na trudności. Lubi towarzystwo, otacza się znajomymi i rodziną. Wyraźnie bowiem najwięcej uwagi poświęca nienagannej stylizacji. Uważa się za chodzący ideał i pragnie zawsze znajdować się w centrum uwagi. Ewelina jest obdarzona talentem artystycznym i wrażliwą na piękno duszą.

Rodzina i miłość

Potrafi jednak poświęcić dla rodziny pracę i karierę, a jej dom pełen będzie miłości i radości. Życie z nią często przypomina poligon. Od czasu do czasu rzuca się w wir bulwersujących przygód, które pozostawiają jej bogate wspomnienia. Zawsze warto poznać bliżej jej pragnienia, myśli i potrzeby, aby zaznać pełni szczęścia u boku tej wyjątkowej kobiety. Powierzając drugiej połowie swe życie – powierza je już na zawsze. To kochająca matka i żona, a wcześniej także córka.

Życie towarzyskie

Nigdy jednak nie przestaje pomagać innym, czasem robi to wręcz mimowolnie.Ewelina jest choleryczką – groźna, wybuchowa i nieustępliwa. Lubi mieć wielu przyjaciół, otaczać się ludźmi i być obiektem powszechnego podziwu.Ewelina lubi otaczać się ludźmi – często łącząc życie towarzyskie z pracą. Ewelina kocha w wolnym czasie czytać książki i słuchać dobrej muzyki – oczywiście preferuje samotność. Z natury jest jednak szlachetną i ciepłą kobieta pełną życiowej mądrości.

Praca i kariera zawodowa

Z łatwością przyswaja sobie wiedzę i zdobywa niezbędne doświadczenie – wszystko według planu. W swym postępowaniu ma na uwadze dobro innych, dlatego wymarzonymi miejscami zatrudnienia dla niej będzie szkoła lub szpital. Nastawiona jest na sukces, pieniądze i zaszczyty, co bez problemu osiąga, ponieważ posiada niespotykane zdolności adaptacyjne i inteligencję praktyczną. Potrafi wskazywać drogę innym oraz jasno wytyczać cele. Ewelina z powodzeniem wykorzystuje swoje przymioty w życiu i często osiąga zaplanowany cel. Nie da się nagiąć jej zasad, jak i zmusić do wstawania skoro świt do pracy.

Predyspozycje zawodowe

Ewelina największe sukcesy osiąga w zawodach, w których ma kontakt z dziećmi lub z osobami chorymi.

Imieniny

Ewelina imieniny obchodzi 24 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Ewelina

Ewelinka, Ewela

Formy obcojęzyczna

Evelin, Evelina (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska od imienia Ewelina

Brak

Znani imiennicy

Ewelina Flinta – piosenkarka Ewelina Januszewska – polska szachistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Żółty, 6, cytryn