Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Bronisław

Znaczenie imienia Bronisław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Bronisław

Bronisław to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Składa się z członów broni (bronić, strzec) i sław (sława) co znaczy: ten, kto broni sławy. Imię to było dumnie noszone przez słowiańskich rycerzy średniowiecznych.

Znaczenie imienia Bronisław

Zastanawia się, zanim się uniesie, i często udaje jedynie wybuch gniewu, by zostawić sobie furtkę odwrotu. Bardzo lubi doradzać innym. Nie stroni od przyjaźni, ale znajomych dobiera według surowych kryteriów. Ma duszę artysty i trudno go oswoić.Bronisław głównie jest ekstrawertykiem, który chętnie niesie pomoc słabszym. I może tego dokonać! Jest dostatecznie wytrwały oraz uparty. Nie lubi także zobowiązań i ograniczających swobodę znajomości.Bronisław to osoba o niespokojnym charakterze. Jest inteligentny oraz otwarty na nowe wyzwania.

Rodzina i miłość

Wówczas nie warto go oswajać. Satysfakcję sprawia mu odgrywanie roli niegrzecznego chłopca lub złoczyńcy.Bronisław potrafi nagle dojść do wniosku, iż chce założyć rodzinę i się ustatkować.Bronisław ma zadatki na doskonałego męża oraz troskliwego ojca. Ponieważ liczy się dla niego perfekcja, z trudem akceptuje ułomności drugiej osoby, związki nieidealne i porażki sercowe.Bronisław jest typem domatora, ponieważ dom to jego twierdza. Gorzej, jeśli się zablokuje i straci zdrowe podejście do spraw łóżkowych, bardzo trudno wówczas przekonać go choćby do czułych pieszczot. Pod maską łowcy i zwycięzcy skrywa się jednak pełen uczuć mężczyzna, który potrzebuje ciepła i miłości.

Życie towarzyskie

Chyba nikt jeszcze nie widział go wyprowadzonego z równowagi. Uważa przy tym, iż ma prawo do robienia wszystkim niegrzecznych uwag, narzucania swojej woli i dyktowania warunków. Jest ceniony oraz lubiany. To uczciwy i dobry człowiek, chociaż potrafi być nieprzyjemny i chłodny w obyciu. To względnie hojny ekstrawertyk z wrodzoną dyplomacją.Kulturalny, życzliwy, dowcipny i otwarty na innych – to właśnie Bronisław! Preferuje do tego tylko dobre i odpowiednio twórcze towarzystwo, łatwo nawiązując nowe kontakty. Bronisław to ekstrawagancki i nieprzewidywalny mężczyzna. Niebywała intuicja pozwala mu idealnie wyważyć wypowiedzi oraz zachowanie, a także niezwykle pomaga w odnoszeniu sukcesów.

Praca i kariera zawodowa

Jest opanowany i nie miota się z byle powodów. Jest pomysłowy, pełen zapału, aktywny i dynamiczny, ale również nerwowy oraz niecierpliwy. Dzięki dużej aktywności, ambicji oraz nietuzinkowej inteligencji, łatwo osiąga zamierzony sukces. Konsekwentnie i cierpliwie realizuje swoje plany, nie da się go zawrócić z raz obranej drogi. Podejmując działanie, obejmuje analizą całość procesu lub problemu. Miewa przez to problemy ze skupieniem uwagi, potrafi za to snuć piękne plany. To urodzony kierownik! Jest energiczny i zdecydowany odnieść sukces. Niestety równie szybko potrafi zniechęcić się do jakiegoś działania i porzucić przedsięwzięcie w połowie.

Predyspozycje zawodowe

Bronisław będzie bardzo dobrym fachowcem w wielu zawodach lecz szczególnie świetnie radzi sobie w pracach rzemieślniczych.

Imieniny

Bronisław imieniny obchodzi 12 czerwca, 18 sierpnia, 1, 3, 6 września, 6 października, 1 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Bronisław

Broncio, Broneczek, Bronek, Bronio, Bronko, Bronunio, Bronusio, Bronuś

Formy obcojęzyczna

Bronislau (ang.), Bronislav, Bronislaus (niem.), Bronislas (fr.), Bronislao (hiszp., wł.), Vronislavos (gr.), Bronislav (ros., czes., słow.), Branislav, Branko (połud.-słow.), Bronislovas, Bronius, Bronys (litew.).

Nazwiska od imienia Bronisław

Bronacki, Bronecki, Broniatowski, Broniecki, Broniewicz, Broniewski, Bronikowski, Bronisiewicz, Bronisławski, Broniszkiewicz, Bronkiewicz, Bronowski

Znani imiennicy

Bronisław Czech – narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk Bronisław Geremek – historyk i polityk, minister spraw zagranicznych, poseł Bronisław Komorowski – prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Malinowski – lekkoatleta, biegacz, olimpijczyk

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

5