Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Justyna

Znaczenie imienia Justyna Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Justyna

Justyna jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Justyn.

Znaczenie imienia Justyna

Ma bardzo sympatyczny sposób bycia – jest miłą, uśmiechniętą i wdzięczną kobietą.Justyna jest osobą dobrą i wrażliwą na problemy innych. Ma skłonność do przesadzania w gniewie, aby wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Praca nie jest dla niej najważniejsza. To ekstrawertyczka, ale udawana – zdecydowanie na pokaz opowiada o swych przeżyciach.Bardzo przedsiębiorcza i gospodarna Justyna nie przejawia żadnych oznak zmęczenia czy niechęci.

Rodzina i miłość

Na szczęście cechuje ją także duża uczuciowość zdecydowanie równoważąca tyraniczną wolę. Chętnie zamieszka w cichej i spokojnej miejscowości, gdzie będzie mogła otoczyć się naturą i odpocząć. Raczej nie przywiązuje większej wagi do posiadania dzieci, czy zaspokajania potrzeb męża. Będzie wspaniałą żoną, matką i panią domu. Jej związek musi być perfekcyjny.

Życie towarzyskie

Justyna ma też skłonności do intryg, a ludzi zjednuje sobie łatwo poprzez swój czarujący uśmiech. Nie lubi kłótni i problemów. W towarzystwie roztacza swój niebywały urok, jednakże dumna postawa i gwałtowna natura na wstępie zrażają do niej ludzi. To osoba o dużej kulturze osobistej. Rzadko miewa przyjaciół na całe życie, i rzadko kiedy odsłania przed innymi swoje wnętrze.

Praca i kariera zawodowa

W sumiennym wypełnianiu obowiązków stara się znaleźć ucieczkę przed społeczeństwem, a niekiedy i uczuciami. Jest introwertyczką o syntetycznym umyśle – wszystko w mig ogarnia i rozumie, ale często potyka się o przeoczony w pędzie drobiazg. Justyna często stawia wszystko na jedną kartę, podejmując ukochane ryzyko, uważa bowiem, że nie ma nic do stracenia. Tylko ona sama wie, ile trudu kosztuje ją stanięcie na wysokości zadania! Pomimo dobrej intuicji – nie kieruje się nią – woli utarte, sprawdzone rozwiązania niż ryzyko (nawet ryzyko przygody).Rewelacyjna aktorka i artystka! Duch niespokojny podobny do rwącego potoku, który posiada wyjątkową zdolność przystosowywania się.

Predyspozycje zawodowe

Justyna sprawdzi się w biznesie, dziennikarstwie i reklamie.

Imieniny

Justyna imieniny obchodzi 5 stycznia, 12 marca, 13, 14 kwietnia, 14 maja, 1, 14, 16 czerwca, 13 lipca, 1, 26 sierpnia, 5, 11, 12, 16, 17, 26 września, 5, 7 października, 30 listopada.

Patroni

Św. Justyna – męczennica z Padwy (III w.). Ścięta mieczem za panowania cesarza Dioklecjana. Św. Justyna – męczennica, siostra św. Aureusa, biskupa Moguncji.

Odmiany imienia Justyna

Justa, Justynka, Justysia, Justyśka

Formy obcojęzyczna

Justina, Iustina (ogólnie przyj. forma), Justine, Jocelyne (ang.), Justine (niem.), Justine (fr.)

Nazwiska od imienia Justyna

Brak

Znani imiennicy

Justyna Skoczylas – modelka i prezenterka Justyna Steczkowska – piosenkarka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Szmaragdowy, 2, turmalin