Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Luiza

Znaczenie imienia Luiza Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Luiza

Luiza to imię powstałe poprzez połączenie imion Ludwika oraz Eliza. Wywodzi się od francuskiego imienia Louise, czyli żeńskiej formy imienia Ludwik.

Znaczenie imienia Luiza

Chętnie służy radą i pomaga, jeśli tylko może. Winą za poniesione porażki obarcza innych, wobec siebie pozostaje wolna od podejrzeń, ponieważ zawyża własną wartość. To natura wojowniczej rewolucjonistki. Zdecydowanie woli przebywać sama ze sobą i nie nudzi się wówczas. Luiza często ustępuje i przytakuje innym, aby uniknąć zatargów oraz spięć. Jej łagodność może nudzić, zwłaszcza w związku, ale należy pamiętać o wulkanie, który drzemie w jej wnętrzu.

Rodzina i miłość

Oczywiście dom to jej żywioł i ona w nim dowodzi.Życie Diany opiera się na logicznym rozumowaniu, dlatego ciężko jej pogodzić się z uczuciową naturą człowieka. Od potencjalnego partnera, wymaga poczucia bezpieczeństwo, zrozumienia i czułej opieki. Nie marzy o domu, w którym będzie troskliwą i pokorną matką i żoną.

Życie towarzyskie

Luiza posiada arystokratyczne i nienaganne maniery oraz dużą kulturę osobistą. jego moralność, ale nie ulega wpływom innych ludzi. Swoim zachowaniem potrafi zbić z tropu nawet najbardziej oddanych przyjaciół. Często przy tym bywa zaborcza ponieważ boi się zranienia.Ocenia ludzi niewiarygodnie szybko i z reguły właściwie, chociaż jest bardzo subiektywna.

Praca i kariera zawodowa

Luiza pasjonuje się nauką i jest wszechstronnie uzdolniona. Do celu zmierza małymi, ale przemyślanymi krokami.Luiza to bardzo ambitna i zaradna kobieta. Ceni osoby, z którymi pracuje, ponieważ dzięki nim może osiągnąć więcej.

Predyspozycje zawodowe

Luiza bardzo dobrze sprawdzi się w zawodach związanych z aktorstwem, muzyką, plastyką oraz nauką.

Imieniny

Luiza imieniny obchodzi 25 sierpnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Luiza

Luinia, Luizka, Lusia, Luśka, Luzia, Luźka

Formy obcojęzyczna

Louisa, Louise (ang.), Louise (fr.), Luisa (hiszp., wł.), Luise (niem.)

Nazwiska od imienia Luiza

Brak

Znani imiennicy

Luiza Łańcuchowska – lekkoatletka, sprinterka Luiza Złotkowska – panczenistka Louise Brown – pierwsze dziecko urodzone w wyniku zapłodnienia in vitro Louise Veronica Ciccone – czyli Madonna, amerykańska piosenkarka

Przysłowia

Już taką cechę ma Luiza, że uczuć swych nie trzyma w ryzach.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 6, hematyt