Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Hubert

Znaczenie imienia Hubert Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Hubert

Hubert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru.

Znaczenie imienia Hubert

Nie poddaje się łatwo. Zawsze obiera najprostszą drogę, gdyż nie znosi utrudniać sobie życia. Z natury jest dobrym mężem, świetnym ojcem i troskliwym gospodarzem. Dobrze mu ze sobą. Długo jednak się czai zanim podejmie konkretne kroki na polu miłosnym. Praca odgrywa dla niego ważną rolę, daje mu bowiem możliwość realizacji ideałów, w które wierzy. Mało czym się przejmuje, snuje za to piękne plany i lubi długie filozoficzne dysputy.

Rodzina i miłość

Jeśli kobieta zgrywa niedostępną i obojętną – również ucieka. Ogólnie Hubert jest bardzo rodzinny – kocha swoją żonę i dzieci. Hubert łatwo i silnie się angażuje, jednak niezwykle obawia się uzależnienia uczuciowego od partnerki. To mężczyzna spokojny i szanujący uczucia innych. Swą naturą ujmuje kobiety i niejedna o nim marzy. Praca i działanie odgrywają najczęściej najważniejszą rolę w jego życiu.

Życie towarzyskie

Nie jest wylewny, a raczej skryty, czasami nawet nieśmiały. Nikogo też nie podejrzewa bez powodu o złe intencje. Poszukuje przyjaźni i zrozumienia, ponieważ nie potrafi być sam. Dużą część swojej energii intelektualnej zużywa na sprawianie wrażenia błyskotliwego oraz pełnego humoru towarzysza. Przyciąga do siebie ludzi, a potem zbija z tropu, ale nie rozczarowuje do końca.Hubert jest introwertykiem. Przekorność jest mu obca, ale potrafi łamać zakazy.

Praca i kariera zawodowa

Nie pnie się po szczeblach kariery, ponieważ ceni sobie spokój i nietykalność. Gotowy jest do poniesienia wszelkich ofiar, tyle że ze strony innych. Najczęściej jest też samoukiem, który wiedzę woli czerpać z księgi życia niż z bibliotek. prawnik, rzecznik prasowy, administrator oraz człowiek mediów. Najchętniej wszystko zrobi sam, ponieważ ufa tylko w swoje wykonawstwo. Wyraźnie kieruje się wyłącznie swoimi planami i zajmuje się tylko tym, co jego dotyczy. Jest to mężczyzna zdecydowany, solidny i odpowiedzialny.

Predyspozycje zawodowe

Hubertowi najbardziej odpowiadają takie zawody, w których wymagana jest systematyczna praca i podporządkowanie się obowiązującym rygorom.

Imieniny

Hubert imieniny obchodzi 3 listopada.

Patroni

Św. Hubert – biskup Leodium. Wcześniej był rycerzem. Nawrócił się w czasie polowania, gdy spotkał jelenia z krzyżem jaśniejącym między rogami. Patron myśliwych i leśników. Chroni przed epilepsją.

Odmiany imienia Hubert

Bercik, Bertuś, Hubercik

Formy obcojęzyczna

Hubertus (łac.), Uvertos (gr.), Hubert (ogólnie przyj. forma), Hobart (ang.), Hubertus, Hugbert, Huprecht (niem.), Huberto (hiszp.), Uberto, Oberto (wł.)

Nazwiska od imienia Hubert

Huber, Huberk, Huberski, Hupert

Znani imiennicy

Hubert Skrzypczak – bokser Hubert Urbański – aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny Hubert Wagner – trener siatkówki

Przysłowia

Kiedy swego czasu goły las nastaje, święty Hubert z lasu cały obiad daje.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 2, diament