Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Julita

Znaczenie imienia Julita Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Julita

Julita to imię żeńskie, które wcześniej funkcjonowało jako zdrobnienie imienia Julia.

Znaczenie imienia Julita

Jest niestrudzona w swych dążeniach, nie oszczędza się i przepracowuje. Bywa przy tym bardzo pewna siebie i zasadnicza. Bezinteresownie pomaga innym, dla każdego mając czas i gotowość do wysłuchania go. Ciężko ją powstrzymać, zrozumieć i przewidzieć. Znajomi darzą ją ogromną sympatią, ponieważ angażuje się w ich sprawy, dla każdego ma dobre słowo, uśmiech i wiele zrozumienia. Swym ciepłem i opanowaniem przyciąga do siebie wielu ludzi.

Rodzina i miłość

Julita wszystko poustawia mu w życiu i zaplanuje jego karierę.Julita lubi wieść ułożone i uporządkowane życie, dlatego stabilizacja, jaką daje rodzina, jest dla niej niezbędna.Julita jak każda kobieta pragnie mieć dom i rodzinę, nie potrafi jednak poświęcić się im bez reszty. Julita jest konserwatystką, która często przyjmuje rozrywkową maskę. Marzy o pięknej miłości, o wierności, oddaniu i posiada swój ideał mężczyzny.

Życie towarzyskie

Julita jest pełna nietypowych pomysłów i nieraz prowadzi burzliwe życie. Jej wrodzona dobroć przyciąga innych i sprawia, że darzona jest szacunkiem oraz sympatią. Częściej na przyjaciół wybiera mężczyzn niż kobiety. Trzeba się pogodzić z jej oschłością i brakiem zrozumienia wobec innych. Ta kobieta kocha być zagadką i zagadkami świata się interesuje.

Praca i kariera zawodowa

Jako dziecko nie lubi się uczyć, ale pilnie wypełnia swe szkolne obowiązki. Do tego bywa uparta i potrafi postawić na swoim. Można liczyć na jej intuicję, analityczny umysł oraz wiedzę, ale trzeba też zaakceptować jej gniewną naturę. Nie lubi jednak poprawiać ani dokańczać po innych, prędzej rozpocznie zadanie od początku i po swojemu, osiągając przy tym wysokie rezultaty. Wszyscy wchodzący jej w drogę mogą zostać potraktowani jak wrogowie.

Predyspozycje zawodowe

Julita spełni się jako sekretarka, księgowa, urzędniczka lub ekonomistka.

Imieniny

Julita imieniny obchodzi 16 czerwca, 30 lipca.

Patroni

Św. Julita (III – IV w.) – męczennica. Podczas prześladowań chrześcijan za cesarza Dioklecjana, została skazana na spalenie na stosie kiedy otwarcie przyznała się do swej wiary. Julita z wyznaniem wiary na ustach sama weszła na stos i spłonęła.

Odmiany imienia Julita

Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Juli, Julicia, Julinia, Julisia, Juliś, Julitka, Julka

Formy obcojęzyczna

Iulitta (łac.), Juliet, Julietta (ang.), Juliette, Julita (fr.), Julietta (hisz., wł.)

Nazwiska od imienia Julita

Brak

Znani imiennicy

Julita Kożuszek-Borsuk – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa Julita Macur – zawodniczka uprawiająca strzelectwo, olimpijka Julita Wójcik – artystka współczesna, performerka, autorka akcji artystycznych

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

1