Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Grażyna

Znaczenie imienia Grażyna Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Grażyna

Grażyna to imię pochodzenia litewskiego, od słowa grażus (piękna).

Znaczenie imienia Grażyna

Kobieta – dziecko, której kaprys stanowi kierunkowskaz działań.Grażyna to energiczna, zdecydowana i zawzięta kobieta sukcesu. Często wybucha, sprzecza się, upiera się przy swoim zdaniu i lubi odmawiać. Najlepiej czuje się we własnym świecie. Grażyna jest zazwyczaj wierną przyjaciółką, choć mało dostępną. Obdarzona została wszak intuicją, dzięki której wie, co robić i jakie są motywacje innych ludzi. Niezbyt dobrze bowiem czuje się we własnej skórze, robi więc wszystko, by ją zauważono.

Rodzina i miłość

Doskonale sobie ze wszystkim radzi, ponieważ została stworzona do roli pani domu.Grażyna często mogłaby przejść przez życie samodzielnie, lecz gdy już zostanie żoną, będzie najlepszą panią domu, jaką można sobie wymarzyć. Marzy o założeniu własnej rodziny i z reguły osiąga ten cel. Nieraz wydaje się, iż jest purytanką, ale tak naprawdę, po prostu nie lubi mówić o swoich intymnych sprawach i przeżyciach. Grażyna zdecydowanie nie jest typem kobiety rodzinnej, która będzie podsycać ciepło domowego ogniska. Zadba o ciepło rodzinne, o dobrobyt i szczęście najbliższych.

Życie towarzyskie

Zdecydowanie woli uchodzić za skromną, aby uwypuklić swoją wartość. Posiada nieprzeciętne wyczucie w kontaktach towarzyskich i potrafi wyswatać swoich znajomych. Jest ekstrawagancką oraz zagadkową osobą, która posiada wyjątkowe zdolności przystosowawcze i wszędzie czuje się swobodnie, ale nigdy nie wiadomo, czy akurat wybuchnie, czy też zacznie się śmiać. Z towarzystwa wyróżnia się zarówno postępowaniem, jak i nienagannym wyglądem, cechującym się perfekcyjnie dobranymi dodatkami i idealnym makijażem. Właściwie nigdy nie przestaje pomagać. Ma miliony pomysłów na minutę i wszystkie chce zrealizować.

Praca i kariera zawodowa

Czasem wysługuje się ludźmi. Interesuje się wieloma rzeczami i z łatwością przyswaja wszelkie informacje. Grażyna do wszystkiego bowiem dąży ciężką pracą. Zmierza do realizacji ustalonych zadań wytrwale i nic nie jest w stanie jej przeszkodzić.Pierwsza zgłosi się do nowego projektu, pierwsza opracuje innowacyjną strategię.Brakuje jej konsekwencji w działaniu, ale może osiągnąć wymarzony sukces.

Predyspozycje zawodowe

Z Grażyny może być świetna aktorka, modelka, dekoratorka, plastyczka i pedagog.

Imieniny

Grażyna imieniny obchodzi 1 kwietnia, 26 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Grażyna

Grazia, Grażka, Grażynka

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Grażyna

Grażynski, Grażyński

Znani imiennicy

Grażyna Bacewicz – kompozytorka i skrzypaczka Grażyna Łobaszewska – piosenkarka Grażyna Szapołowska – aktorka Grażyna Torbicka – dziennikarka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Koniakowy, 2, bursztyn