Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sławomir

Znaczenie imienia Sławomir Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Sławomir

Sławomir to imię staropolskie, złożone z członów Sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza: ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, pokojowe zachowanie.

Znaczenie imienia Sławomir

Sławomir jest niezwykle odpowiedzialny, prawdomówny oraz dobroduszny. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Niełatwo jest z nim postępować. Jest stworzony do wprowadzania zmian i stawania na czele tłumu rewolucjonistów.Sławomir to mężczyzna o wyjątkowo logicznym umyśle, bardzo pewny siebie i zaangażowany w działania.

Rodzina i miłość

Nie narzeka jednak na brak zainteresowania ze strony przeciwnej płci, a nawet z powodzeniem podbija niejedno serduszko. Unika kokietek i nie ufa flirtującym z nim kobietom. Dom to dla niego bardzo ważna przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie. Niestety jego chwiejna natura daje się we znaki w pożyciu rodzinnym.

Życie towarzyskie

Niechętnie zwierza się ze swoich przeżyć, do cudzych wścibiając nosa.Natura ekstrawertyka sprawia, że Sławomir jest otwarty na ludzi i bardzo wrażliwy na krzywdę innych. Chętnie bowiem odwiedza znajomych, nie zamykając przed nimi drzwi również własnego domu. Czasem ponarzeka na zły los, ale nie przyjmie pomocy i nie zniesie ingerencji z zewnątrz w jego życie.

Praca i kariera zawodowa

Jest energiczny, pracowity i zaradny. Wybiera raczej spokojne zawody, niewymagające ryzyka oraz niezwiązane ze zmianami. Jest flegmatykiem, który drobnymi kroczkami dochodzi do celu – ale zawsze ten cel osiąga z rewelacyjnym rezultatem. Niestety nie potrafi sam sobie organizować czasu pracy – przyjmuje zbyt wiele obowiązków i zleceń, pracuje nocami i całkowicie nie dba o swoje zdrowie.

Predyspozycje zawodowe

Sławomir odnajduje się w zawodach wymagających twórczego oraz koncepcyjnego myślenia. Pociągają go również nauki ścisłe. Z powodzeniem może zostać inżynierem, przemysłowcem, chemikiem lub wojskowym na wysokim szczeblu. Zamiłowania przyrodnicze z kolei kierują go w stronę rolnictwa lub weterynarii.

Imieniny

Sławomir imieniny obchodzi 2 kwietnia, 17 maja, 2 października, 5 listopada, 23 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Sławomir

Sławomirek, Sławcio, Sławek, Sławunio, Sławusio, Sławuś

Formy obcojęzyczna

Slavomir (czes.)

Nazwiska od imienia Sławomir

Sławarski, Sławatyński, Sławecki, Sławek, Sławicz, Sławiczek, Sławiec, Sławig, Sławik, Sławikowski, Sławiński, Sławisz, Sławkiewicz, Sławkowicz, Sławkowski, Sławnik, Sławoj, Sławomirski, Sławoń, Sławoszewski, Sławota, Sławski, Sławuszewski

Znani imiennicy

Sławomir Drabik – żużlowiec Sławomir Idziak – operator filmowy Sławomir Kuczko – pływak Sławomir Mrożek – pisarz Sławomir Peszko – piłkarz Sławomir Szmal – piłkarz ręczny

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 2, bursztyn