Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Eliza

Znaczenie imienia Eliza Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Eliza

Eliza jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Pochodzi od słowa eliszeba – co oznacza – Bóg moją przysięgą.

Znaczenie imienia Eliza

Na co dzień jest pełna optymizmu i czarująco się uśmiecha.Eliza najlepiej się czuje, gdy żyje szybko, wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą. We wszystkim, co robi, musi pozostawać w zgodzie z własnymi zasadami. Potrafi być sprytna i przebiegła jak lisica. Zbyt wyniosła dla wielu – nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Eliza nie przywiązuje wagi do kariery i pieniędzy, bardziej ceniąc sobie życie rodzinne. To niezależna dusza, która preferuje spokój oraz harmonię w swym życiu. Jest kobietą wygadaną o radosnym sposobie bycia.

Rodzina i miłość

Chęć niesienia pomocy innym, otwartość, szczerość i pogodne usposobienie przelewają się także na rodzinne relacje Bogusławy. Potrafi zdobyć serce niejednego biedaka i owinąć sobie wokół palca najbardziej nawet opornego sceptyka. Eliza miewa dość odważne fantazje i zatraca się w chwilach pełnych uniesień. Jednakże skutecznie skrywa to pod maską klowna. Zadba o wszystko i będzie dobrą żoną, o ile pozwoli jej się przejąć władzę w domu. Atmosfera w jej rodzinie nigdy nie będzie zagęszczona i nieprzyjemna.

Życie towarzyskie

Eliza potrzebuje wiernego przyjaciela na całe życie, aby czuć się pewnie i być przydatną. Gdy natrafi na opór niszczy go. Dba o harmonię oraz spokój w życiu – lepiej jej nie zagrażać i nie prowokować do walki.Eliza jest powściągliwa w okazywaniu uczuć i niechętnie zawiera liczne znajomości. Brak właściwego osądu osobowości Mileny wynika przeważnie z jej małomówności oraz skrytości. Jest niezwykle wrażliwa, ale nigdy otwarcie nie narzeka na swój los.

Praca i kariera zawodowa

Eliza jest wzorem staranności i sumienności. Ma dość męski sposób myślenia i podejście do życia. Lubi przebywać wśród ludzi, dlatego wybiera zawody oparte na kontaktach międzyludzkich. Sama sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem. To bardzo wrażliwa kobieta, która silnie przeżywa niepowodzenia oraz porażki. Nigdy też nie czeka, aż ktoś wykona coś za nią.

Predyspozycje zawodowe

Zawodami idealnymi dla Elizy są: analityk, naukowiec, matematyk, bizneswomen.

Imieniny

Eliza imieniny obchodzi 10 lutego, 2 maja, 14 czerwca, 17 sierpnia, 2 września, 9 października, 1 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Eliza

Ela, Elizka, Elka, Elunia, Elza, Ełła, Liza

Formy obcojęzyczna

Elisa (ogólnie przyj. forma), Elise, Elissa, Eliza, Elyse, Lisa, Liza (ang.), Elise, Else, Ilsa, Ilse, Lisa, Lisetta, Lisette (niem.).

Nazwiska od imienia Eliza

Brak

Znani imiennicy

Eliza Grochowiecka – piosenkarka Eliza Krasińska (XIX w.) – żona wieszcza Zygmunta Eliza Orzeszkowa (1841-1910) – pisarka Liza Minelli – aktorka amerykańska

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Żółty, 8, topaz