Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Emilia

Znaczenie imienia Emilia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Emilia

Emilia to imię, które jest żeńską forma imienia Emil.

Znaczenie imienia Emilia

To bardzo aktywna kobieta, która nie może długo usiedzieć w miejscu. Jest kobietą rozsądną, ambitną oraz bardzo inteligentną. Żyje bardzo intensywnie. Jest przy tym bardzo pewna siebie. Jest przy tym życzliwa i wrażliwa na krzywdę ludzką. Niemniej w swym postępowaniu jest ostrożna i wyważona. Poszukuje miłości pełnej, żywej i gorącej. Sama niechętnie mówi o sobie, ale bliskich swemu sercu zawsze wysłucha.

Rodzina i miłość

Potrzebuje poczucia stabilności materialnej. Dlatego można mieć pewność co do powagi jej wyborów życiowych. Ta zorganizowana i zdeterminowana kobieta szybko urządzi dom według własnych upodobań, a gospodarstwo poprowadzi twardą ręką. To dobra matka oraz żona. Będzie dobrym pracownikiem, oddanym przyjacielem, ale przede wszystkim świetną panią domu. Prawdziwa miłość jest w stanie zatrzymać ją w domu.

Życie towarzyskie

Nieliczni odkrywają, iż Emilia żyje we własnym świecie, dzięki czemu zawsze pogodnie patrzy na świat i rzadko popada w depresję. Siłę czerpie od zaufanych przyjaciół, dlatego tak lubi przebywać w ich towarzystwie. Jednakże ma bardzo trudny, choleryczny charakter. Jest nieufna wobec ludzi skupiających na sobie uwagę innych. Emilia bardzo nie lubi poddawać się nostalgii i nudzie – długo zachowuje młodość ducha oraz entuzjazm. Jest bardzo porywcza i impulsywna, ale często do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy.

Praca i kariera zawodowa

Niestety często zapomina o byciu ludzką i zbyt silną ręką przejmuje stery. Ostatecznie może sięgnąć po naprawdę wysoką pozycję zawodową. W działaniach opiera się na logicznym rozumowaniu – nie ufa natchnieniom ani wyobraźni. Jest bardzo samodzielna i nie lubi dzielić się swoimi pomysłami i sukcesami. Emilia przywiązuje dużą wagę do spraw materialnych, dlatego, wybierając zawód, kieruje się również zarobkami. Bardzo przeżywa wszystko, co robi.

Predyspozycje zawodowe

Emilia dobrze czuje się jako pedagog, dziennikarka, specjalistka od marketingu, handlowiec, sekretarka.

Imieniny

Emilia imieniny obchodzi 22 marca, 22, 23, 27, 28 maja, 5, 24, 30 czerwca, 31 lipca, 5, 8, 19, 21, 22, 24 sierpnia, 19 września, 6, 11 października, 14, 24 listopada, 6 grudnia.

Patroni

Św. Emilia de Vialar – założycielka zgromadzenia sióstr pod wezwaniem św. Józefa od Zjawienia (Archanioła Gabriela).

Odmiany imienia Emilia

Emilcia, Emilka, Mila, Milcia, Milka

Formy obcojęzyczna

Emilia (ogólnie przyj. forma), Emily (ang.), Ämilie, Emilie (niem.), Émilie (fr.), Emilia (hiszp., wł.), Emilija (ros.).

Nazwiska od imienia Emilia

Emilewicz, Emilianowicz, Emiliewicz, Emilita

Znani imiennicy

Emilia Dickinson – poetka Emilia Kaczorowska – matka Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II) Emilia Krakowska – aktorka Emilia Plater (1806-1831) – bohaterka powstania listopadowego na Żmudzi

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Granatowy, 4, Noc Kairu