Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Beata

Znaczenie imienia Beata Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Beata

Beata to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa beata (błogosławiona, szczęśliwa). Oznacza osobę, której się szczęści, dobrze wiedzie lub która jest bogata.

Znaczenie imienia Beata

Beata jest niezwykle uparta oraz ambitna. Ona przebojem zdobywa świat a energia życiowa wręcz ją rozsadza. Bywa dość pobudliwa, uczuciowa i z trudem znosi porażki.Beata jest bardzo niezależna i ciężko przekonać ją do racji innych. Niebezpiecznie namawiać ją do zmiany jakiejkolwiek decyzji. To bardzo sympatyczna i życzliwa kobieta. W miłości Beata zachowuje rezerwę i jest bardzo ostrożna – długo poddaje swoich adoratorów różnym próbom i potrafi oddzielić ziarno od plew. Nie znosi krytyki! Potrafi być poważną, kiedy trzeba, zdecydowanie częściej jednak dobry humor jej nie opuszcza. Rzeczywistość wokół siebie postrzega bardzo subiektywnie i tak też ocenia ludzi.

Rodzina i miłość

Woli się przyjaźnić z mężczyznami, niż ich uwodzić bądź wykorzystywać. Gdy wierzy w siebie i kocha, może góry przenosić. Wsparcie ukochanego jest dla niej bezcenne. Dlatego powinien on posiadać wyjątkowy charakter i wytrzymałość. Będzie prawdziwym aniołem dla męża i dzieci.Nie zdobędzie się jej łatwo – Beata jest wręcz agresywna w stosunku do adoratorów. Miłość do niej to swoisty masochizm.

Życie towarzyskie

Właściwie inni ludzie nie są Adriannie do niczego potrzebni – wymaga od nich jedynie uznania i uwielbienia. Zanim pomyśli – potrafi zbyt wiele powiedzieć i zrazić do siebie ludzi.Beata jest dość towarzyska, ale zdecydowanie przedkłada kontakty z mężczyznami nad przyjaźnie kobiece. Jej silna osobowość mocno zaznacza się w towarzystwie. Czasami jest impulsywna i nadpobudliwa, ale bywa też, iż zamyka się w sobie i odcina na jakiś czas od otoczenia. Bliższa znajomość z nią jest niczym stąpanie po cienkim lodzie – należy uważać na każdy krok i każde słowo. Zachowuje się wobec tego hałaśliwie i ekstrawagancko, tracąc nieraz poczucie taktu i przekraczając granice dobrego smaku.

Praca i kariera zawodowa

Poza tym kocha szeroko pojętą kulturę oraz sztukę i zna się na modzie. Ciężko wytrzymać z nią przez dłuższą chwilę – ciągle coś jej nie pasuje, grymasi, prawi morały i daje rady, których nikt nie chce. Ma świetne pióro, dobre oko i bogatą wyobraźnię. Posiada ogromny potencjał i prawdopodobnie wykorzysta go w życiu. Przełożeni doceniają jej zaangażowanie i wyniki w pracy, ale nie darzą sympatią z powodu niełatwego charakteru. Potrafi rozwiązywać nawet najbardziej zawiłe problemy i kłopotliwe sytuacje, pod warunkiem, iż nie jest akurat wzburzona i da się z nią porozumieć. Sprawdzi się na każdym wybranym przez siebie stanowisku i zawodzie, ponieważ kieruje się w pracy ambicją i nastawiona jest na konkretne cele.

Predyspozycje zawodowe

Beata będzie świetną przewodniczką lub pilotką wycieczek czy organizatorką ruchu turystycznego. Sprawdzi się także jako sekretarka, tłumaczka i informatyk.

Imieniny

Beata imieniny obchodzi 16 stycznia, 8, 22 marca, 8 kwietnia, 9 maja, 6, 26 czerwca, 29 lipca, 29 sierpnia, 6 września, 25 listopada, 16, 22 grudnia.

Patroni

Św. Beata – pochodziła z Afryki, gdzie poniosła męczeńską śmierć za wiarę. Św. Beata – męczennica z Sens. Poniosła śmierć w Galii, wraz z kilkoma młodymi chrześcijaninami.

Odmiany imienia Beata

Beacia, Beatka, Becia, Biechna, Bieta, Beta, Betka

Formy obcojęzyczna

Beata, Beate (ogólnie przyj. forma), Peata (fiń.), Beta (połud.-słow)

Nazwiska od imienia Beata

Beatkiewicz, Beatus, Biejat, Biejota, Bijata, Bijatowski

Znani imiennicy

Beata Artemska – śpiewaczka Beata Kozidrak – piosenkarka Beata Maksymow – judoczka Beata Rybotycka – aktorka i pieśniarka Beata Tyszkiewicz – aktorka

Przysłowia

Że kobietę zdobi szata, O tym każda wie Beata, A że straszna z niej przechera,Bardzo ładnie się rozbiera. Najłatwiej spotkać pannę Beatę, gdy się gdzieś wygrzewa latem.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 2, oliwin