Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Milena

Znaczenie imienia Milena Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Milena

Milena to imię pochodzenia starosłowiańskiego wywodzące się od męskich imion Miłosław i Miłobor. Imię to oznacza: miła, najmilsza.

Znaczenie imienia Milena

Rzadko się zwierza przyjaciołom, ale dzięki żywym reakcjom, od razu wiadomo, co czuje i myśli. Potrafi cieszyć się z drobnostek. Nie ulega marzeniom ani uczuciom, lecz kieruje się rozsądkiem. W niektórych okolicznościach staje się dość agresywna, zwłaszcza gdy styka się z chamstwem, gruboskórnością i wandalizmem. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe.

Rodzina i miłość

Milena jest uwodzicielska, ale i dość nieśmiała. Do końca jednak nie wiadomo czy chce, czy nie chce ulec pokusie. Miłość traktuje bardzo poważnie i nie lubi igrać z niczyimi uczuciami. Milena zadba o dom i rodzinę, będzie wzorową i odpowiedzialną panią domu oraz bardzo troskliwą matką.

Życie towarzyskie

Często przebywa wśród artystów i osób nieszablonowych. Raczej wychodzi mimochodem. Milena obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły, dlatego z łatwością zjednuje sobie przyjaciół, którzy poznawszy jej prawdziwą naturę, nigdy nie będą się z nią nudzić!. Każdy znajdzie u niej wsparcie i przemyślaną poradę.

Praca i kariera zawodowa

Jeśli nie jest do czegoś przekonana – nie podejmie się tego! Ma w sobie coś z bohaterki – pracuje bardzo pilnie i poświęca się swoim ideałom. Wyróżnia się wielkim sprytem oraz sporą intuicją, dzięki którym osiąga to, na czym jej zależy. Kocha podróże i pracę w ruchu. Gdy awansuje albo przypadnie jej rola przodownika grupy, daje sobie jednak świetnie radę.

Predyspozycje zawodowe

Milena świetnie poradzi sobie w zawodach o charakterze wychowawczym, opiekuńczym, pedagogicznym, administracyjnym.

Imieniny

Milena imieniny obchodzi 24 maja.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Milena

Mila, Milcia, Milka, Milenka, Milunia, Milusia, Lena, Lencia, Lenka, Lenia

Formy obcojęzyczna

Miley (ang.), Mylene (fr.), Milana, Milena (czes.), Milana (ros.), Milena (węg.)

Nazwiska od imienia Milena

Brak

Znani imiennicy

Milena Canonero – włoska projektantka mody Milena Cymerman – malarka Milena Radecka – siatkarka Milena Rosner – siatkarka Milena Wójtowicz – pisarka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czarny, 9, cyrkon