Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Elwira

Znaczenie imienia Elwira Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Elwira

Elwira to imię żeńskie o nie do końca pewnym pochodzeniu. Przypuszczalnie wywodzi się od mauretańskiego słowa El-mira co oznacza: księżna lub dostojna pani.

Znaczenie imienia Elwira

Wybiera pracę dającą jej satysfakcję i możliwość twórczego wypowiedzenia się. Musi być tam, gdzie coś się akurat dzieje. Świat stoi przed nią otworem, o ile uwierzy we własne siły i możliwości. Elwira wiele czasu poświęca sprawom społecznym oraz patriotycznym. Jej sposób bycia wskazuje, iż została stworzona do rzeczy wielkich i do takich aspiruje. Zazwyczaj jednak nie pozwala sobie na roztargnienie i popełnianie pomyłek. Zaraża otoczenie entuzjazmem oraz pełnią życia, dlatego cieszy się ogólną sympatią.

Rodzina i miłość

Przez całe swe życie jej ukochany może nie wiedzieć, jak wielką miłością go obdarza.Elwira jest kobietą, która ceni rodzinne tradycje i rytuały. Na mężu spoczywałaby największa odpowiedzialność za rodzinę – Justynie należy pozostawić dużą swobodę i nie liczyć na egzaltację uczuć. Potrafi wydawać mnóstwo pieniędzy na luksusy, dlatego jej mąż również musi dbać o zapewnienie rodzinie stabilności materialnej. Jest niezwykle wrażliwa i uczuciowa, a podstawę jej spokojnej egzystencji stanowi pewność, iż jest kochana. W swoim domu jest wzorową, często chwaloną gospodynią, a wrodzona towarzyskość sprawia, iż chętnie i serdecznie przyjmuje gości.

Życie towarzyskie

Elwira to prawdziwa dusza towarzystwa. Jest osobą pełną taktu, zrozumienia i wrodzonej dobroci. Nie do końca można też zaufać jej uwodzicielskiemu spojrzeniu i sympatycznym uśmiechom. Należy pamiętać też, że wszelkie niepowodzenia, porażki i nieprzewidziane zdarzenia wyprowadzają Cecylię z równowagi, a tym samym mogą doprowadzić do ostrego wybuchu gniewu.Dla znajomych jest z reguły życzliwa, ale niechętnie zwierza się ze swoich przeżyć i uczuć. To jej jednak nie przeszkadza, ponieważ ma naturę samotnika.

Praca i kariera zawodowa

Świadoma celów i wytrwała – to główne cechy Renaty. Nie lęka się przeszkód, a niepowodzenia jej nie zrażają. Działa zawsze rozważnie, udowadniając, iż jest nieprzeciętną i przedsiębiorczą organizatorką. Nie znosi przy tym fuszerki i nigdy sobie nie odpuszcza – jest zbyt uparta, aby zrezygnować, nawet gdy inni się poddadzą. Żyje tu i teraz, przez co nie jest zbyt ciekawa świata. W przeciwnym wypadku staje się męczennicą, nieustannie narzekającą na swój los.

Predyspozycje zawodowe

Elwira spełni się w roli wychowawcy, nauczycielki i psychologa. Będzie z niej także znakomita kobieta biznesu.

Imieniny

Elwira imieniny obchodzi 18 stycznia, 10 lutego, 6 marca, 28 maja, 16, 27 lipca, 13, 25 sierpnia, 21 listopada.

Patroni

Św. Elwira (XI-XII w.) – zakonnica z Nadrenii. Potem została przełożoną klasztoru w Ohren koło Trewiru założonego przez św. Irmę będąc jej godną następczynią.

Odmiany imienia Elwira

Elwircia, Elwirka, Elwiruś

Formy obcojęzyczna

Elvira (ogólnie przyjęta forma), Elvera (ang.), Elvire (fr.), Elvyra (litew).

Nazwiska od imienia Elwira

Brak

Znani imiennicy

Elwira Kamińska – choreografka, współtwórczyni Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Elwira Seroczyńska – łyżwiarka szybka Elwira Żmudzka – geografka, specjalistka z zakresu klimatologii

Przysłowia

Trudna sztuka ta Elwira, przy niej człowiek się natyra. Chłopcy kochają każdą chwilę, gdy w pobliżu mają Elwirę.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

5