Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Amanda

Znaczenie imienia Amanda Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Amanda

Amanda to imię pochodzące od łacińskiego słowa amande oznaczającego niewiastę godną miłości.

Znaczenie imienia Amanda

Amandę cechuje wielka pewność siebie, chociaż jest romantyczką o sentymentalnej naturze. Często przyprawia bliskich o zawrót głowy – wybuchowość, niezwykły entuzjazm i naiwne zachowanie są trudne do jednoczesnego ogarnięcia. Potrzebuje jednak silnego, męskiego ramienia, aby czasem zapomnieć o troskach. Jeśli chodzi o miłość to traktuję ją z powagą i trudno zdobyć jej serce.Amanda nie jest osobą, którą w pełni da się przewidzieć i kontrolować. Nie wdaje się w kłótnie, konfrontacje, unika napięć. Posiada racjonalny umysł i umiejętność szybkiego reagowania. Cechuje ją nad to wrodzona intuicja i nieprzeciętna wyobraźnia. Zawsze doprowadza swoje prace do końca i doskonale rozporządza czasem oraz siłami. Jest typem wrażliwej samotniczki, która izoluje się od świata, przyjmując nieraz agresywną pozę.

Rodzina i miłość

Ze smakiem i klasą poprowadzi dom. Miłość stanowi najważniejszą wartość w jej życiu – przede wszystkim pragnie kochać i być kochaną. Nigdy nie użala się nad sobą i wnosi wiele ciepła, spokoju oraz łagodności w domowe życie. Amanda jest wręcz stworzona do roli matki, głowy rodziny i dobrej żony. Nie uznaje zaniedbań na żadnej płaszczyźnie. Przyciąga uwagę płci przeciwnej, ale sprytnie posługuje się tym dla osiągnięcia własnych korzyści. Amanda jest niezwykle zachłanna i wymagająca – to zdecydowanie ona rządzi mężczyzną. Z partnerem osiągnie niejeden kompromis, mimo iż potrafi o swoje walczyć.

Życie towarzyskie

Uśmiech Czesławy to jej niepodważalny atut i oręż w walce z wszelkimi przeciwnościami losu. Niemniej potrafi gwałtownie zaprotestować i postąpić zdecydowanie wobec ludzkiej nikczemności. Amanda nie cierpi nudy ani monotonii, chętnie zmienia coś w swoim życiu. Wielu zraża do siebie maską obojętności i pogardy – wyraźnie podkreśla swoją wyższość i inteligencję, innych uważając nieraz za kretynów. Niestety Amanda lubi, gdy jej znajomi uczestniczą w każdej jej walce i przeżywają każde zmaganie. Amanda lubi namieszać i zagmatwać każdą sprawę.Amanda jest miłą i wesołą kobietą – z reguły. Jeśli ktoś nie przypadnie jej do gustu – wyrzuca go za drzwi! Niestety jest też bardzo egoistyczna, a sympatyczność i uprzejmość to tylko pozory.

Praca i kariera zawodowa

Twardo stąpająca po ziemi i nieugięta realistka. Wybiera to, co w danym momencie jest dla niej interesujące i wygodne. Odda za to całe swe zaangażowanie pracy związanej z pomaganiem innym bądź pedagogiką. Ze spokojem przyjmuje porażki i potrafi wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Najmniejszy szczegół potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze, ale nie pociąga jej zgłębianie wiedzy. Jest przy tym ciekawska, gadatliwa i posiada niewiarygodnie dobrą pamięć oraz syntetyczny umysł. Powinna pamiętać o odpoczynku i nabraniu dystansu.Amanda to kobieta dynamiczna, która doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnościami i problemami.

Predyspozycje zawodowe

Amanda ma predyspozycje do osiągnięcia sukcesów literackich, muzycznych i artystycznych. Świetnie poradzi sobie również w psychologii i pedagogice.

Imieniny

Amanda imieniny obchodzi 6 lutego, 18 czerwca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Amanda

Ama, Amandi, Amanduś, Ami, Amiś, Amka

Formy obcojęzyczna

Amanda (ogólnie przyjęta forma), Mandy (ang.)

Nazwiska od imienia Amanda

Brak

Znani imiennicy

Amanda Beard – amerykańska pływaczka Amanda Lear – francuska piosenkarka Amanda Palmer – amerykańska wokalistka, kompozytorka i pianistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

7