Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Kinga

Znaczenie imienia Kinga Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Znaczenie imienia Kinga

To niezwykle kontaktowa, wesoła i sympatyczna kobieta. Bardzo szybko uczy się nowych rzeczy i łatwo odnajduje się w każdej sytuacji. Dlatego od dziecka trudno zmobilizować się jej do nauki oraz działania, ponieważ woli poleniuchować i odkłada wszystko na później, bo za łatwo jej wszystko przychodzi. Jest również bardzo tolerancyjna wobec ludzi. Źle znosi porażki, które uważa za zniewagę swej osoby. Kinga w związku poszukuje ciepła i miłości.

Rodzina i miłość

Zmysłowość skrywa pod pozorną obojętnością i chłodem.Kinga przeważnie jest nieuchwytna jak wiatr, a do tego bardzo kobieca, uwodzicielska i pociągająca. Wioletcie niebywale dopisuje szczęście – nieoczekiwane spotkanie, zbieg okoliczności czy splot dziwnych wydarzeń mogą zaowocować małżeństwem. Bardzo dużą wagę przykłada do uczuciowości, zaufania i oddania się drugiej osobie. Od najmłodszych lat podporządkowuje sobie bliskich, tworząc z nich niemal niewolników swej woli.

Życie towarzyskie

Poza tym nie jest wylewna, więc nie sprawdzi się w roli towarzyszki plotek. Kinga bywa do tego niezwykle pamiętliwa i mściwa – odpłaca za każdą niesprawiedliwość względem niej. Wszyscy ją szanują i cenią, a nieliczni potrafią nawet dotrzymać kroku. To oni stają się powiernikami tej niezwykłej kobiety. Niewiele istnieje takich sytuacji, które zmusiłyby ją do weryfikacji własnych poglądów i przekonań.

Praca i kariera zawodowa

Posiada zdecydowanie inteligencję syntetyczną. Przenikliwy umysł, szerokie horyzonty myślowe i żywa inteligencja pomagają jej w zapanowaniu nad otoczeniem i odniesieniu sukcesu. Z zapałem angażuje się w kolejne przedsięwzięcia, nie zapominając jednak o wcześniejszych zobowiązaniach. Niestety porażki uważa za osobistą zniewagę i lepiej nie wchodzić jej w drogę, gdy coś pójdzie nie po jej myśli. Ostatnie słowo musi należeć do niej.

Predyspozycje zawodowe

Kinga świetnie poradzi sobie jako dziennikarka, reporterka, prezenterka, modelka oraz w handlu i marketingu.

Imieniny

Kinga imieniny obchodzi 3, 12 marca, 24 lipca.

Patroni

Bł. Kinga (Kunegunda) – Córka króla węgierskiego, żona Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu. Według legendy, dowiedziawszy się o braku soli w Polsce, wrzuciła do żup węgierskich swój pierścień, który górnicy odnaleźli w pierwszej bryle soli wykopanej w Wieliczce. Patronka górników.

Odmiany imienia Kinga

Kingusia, Kinia

Formy obcojęzyczna

Cunegundis (łac.), Kunigunde (niem.)

Nazwiska od imienia Kinga

Brak

Znani imiennicy

Kinga Preis – aktorka Kinga Rusin – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 6, malachit