Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Julia

Znaczenie imienia Julia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Julia

Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Znaczenie imienia Julia

Emanuje niezwykłą siłą, opanowaniem oraz odpornością psychiczną. Julia to kobieta do końca przekonana o swej nieomylności. Nie ujawni tajemnicy prywatnej ani zawodowej. Najdrobniejsza krytyka potrafi ją skutecznie zniechęcić. Julia to dość skryta, nieśmiała i tajemnicza osoba. Cechuje ją jednak wewnętrzne ciepło i chęć pomagania innym.

Rodzina i miłość

Chęć poświęcania siebie dla innych sprawia, iż jej rodzinie niczego nie zabraknie – a przede wszystkim kochającej opiekunki. Należy pamiętać, iż krępują ją wszelkie więzy, zwłaszcza te zbyć ciasne! Dlatego powinna mieć szansę przeżywania przygód i czas na szaleństwo. Jest prawdziwą opiekunką domowego ogniska, która wyobraźni używa do urozmaicania i upraszczania codziennego życia sobie i bliskim. Opiekuje się bliskimi, a wobec partnera życiowego jest wierna i lojalna. W kontaktach z adoratorami bywa też niezwykle delikatnym stworzeniem.

Życie towarzyskie

To bardzo pogodna i ciepła osoba. Jest dumna i obdarza nieco despotyczną przyjaźnią, ale wierną do grobowej deski. Mimo to, jeśli chce, może przystosować się do każdej rzeczywistości. Jest elokwentna, oczytana i interesuje się sztuką – swoich znajomych dobiera na zasadzie pokrewieństwa dusz. W jej towarzystwie ludzie przeważnie czują się dobrze.

Praca i kariera zawodowa

Mimo to jest odpowiedzialna i potrafi być samodzielna. Jest silna i wierzy w siebie. Zawsze punktualna i dokładna, tego samego oczekuje od innych pracowników oraz podwładnych. Pomimo wybuchowej natury, częściej jest opanowana i chłodno analizuje zaistniałe sytuacje. Potrafi zorganizować sobie czas, zwłaszcza gdy potrzebuje go na przejrzenie prasy, obejrzenie serialu w telewizji lub spotkanie z przyjaciółmi.

Predyspozycje zawodowe

Julia najlepiej czuje się w roli pani domu. Może też być dobrym prawnikiem, aktorką lub modelką.

Imieniny

Julia imieniny obchodzi 8 stycznia, 12, 16, 17, 27, 28 lutego, 8, 16 marca, 8, 16 kwietnia, 22 maja, 12, 19 czerwca, 2, 4, 27, 30 lipca, 2, 10 września, 18 października, 10, 11, 13 grudnia.

Patroni

Św. Julia z Kartaginy – ur. w roku 415 w Kartaginie. Sprzedana jako niewolnica kupcowi syryjskiemu Euzebiuszowi. W 450 r., w czasie podróży do Włoch, schwytana, torturowana i zamordowana, gdyż nie chciała uczestniczyć w święcie pogańskim. Św. Julia Billiart – zakonnica francuska, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny z Namur. W wieku 31 lat została sparaliżowana i przykuta do łóżka. W 1804 r. została cudownie uzdrowiona podczas modlitwy.

Odmiany imienia Julia

Jula, Julcia, Juleczka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś

Formy obcojęzyczna

Julia (ogólnie przyj. forma), Julie (ang., fr., niem.), Giulia (wł.), Julija (ros., połud.-słow., litew.), Jyyli (fiń.)

Nazwiska od imienia Julia

Brak

Znani imiennicy

Julia Kamińska – aktorka Julia Potocka – arystokratka Julia Roberts – aktorka amerykańska Julia Tymoszenko – ukraińska polityk

Przysłowia

Julka przed samotnością nie odczuwa lęku, bo to dziewczyna pełna wdzięku. Julia kocha aż do grobu. Gdy ma dwóch, to kocha obu. Julia zawsze jest wierna, cierpliwa i wytrwała. Chociaż w połowie z mgły jest, a tylko w połowie z ciała. Gdy słyszy imię Julia, mężczyźnie serce płonie. I marzy zaraz o nocy, o księżycu i o balkonie.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 8, topaz