Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Beniamin

Znaczenie imienia Beniamin Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Beniamin

Beniamin to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające: syn południa lub syn prawicy. Imię Beniamin jest też synonimem słowa najmłodszy, ponieważ w Biblii Beniamin był ostatnim dzieckiem Jakuba i Racheli. Z tego też powodu najmłodsze dziecko często nazywa się beniaminkiem.

Znaczenie imienia Beniamin

Jest szczęśliwy, gdy przebywa pośród ludzi, którym imponuje. Ma bowiem sporo ambicji i zna swoją wartość. Przyjaźń z nim często opiera się na rywalizacji. Bardzo wrażliwy na swoim punkcie. Wiele kobiet marzy o takim mężczyźnie. Wysokie dochody potrzebne mu są, aby prowadzić wystawne życie, zaspokajać swoje zachcianki i rozwijać się. Dąży jednak do celu, dopóki go nie osiągnie. Jest bardzo tajemniczy. Lubi chadzać własnymi drogami i niechętnie wyjawia swoje sekrety.

Rodzina i miłość

Nie lubi tracić kontroli nawet w dziedzinie zmysłów. Jego moralność jest również bez zarzutu, wobec czego zawsze można na nim polegać. Rzadko jednak trafia się na tyle wytrwała kobieta, która jest w stanie to wszystko zweryfikować, przenikając przez mur niedostępności Beniamina. Doskonale czuje się w cieple domowego ogniska. Niestety nie potrafi okazywać uczuć i ujawniać swoich przeżyć ani potrzeb emocjonalnych. Beniamin jest niezwykle zmysłowym, ale i odpowiedzialnym mężczyzną. Żonę Beniamina powinna cechować ogromna cierpliwość, której brak jemu samemu, oraz wielka stanowczość, aby od czasu do czasu mogła poskromić tę szaloną naturę. Nie potrafi być niewolnikiem uczuć i zmysłów, chociaż targają nim wielkie namiętności.

Życie towarzyskie

Beniamin nie posiada łatwego charakteru, przez co miewa problemy z nawiązywaniem kontaktów.Beniamin jest pogodny i wesoły. Oczywiście zgodnie z przewidzianym przez niego scenariuszem. W młodości szuka towarzystwa osób doświadczonych oraz mądrych. Porywa swym entuzjazmem słuchaczy, a następnie ucieka i krępuje go uznanie. Sam pozostaje im bardzo oddany, ale jednocześnie jest zaborczy. Cieszy się życiem, a następnie popada w melancholię. Nie wie, co to spontaniczność ani elastyczności.

Praca i kariera zawodowa

Nie przejmuje się trudnościami podczas realizacji swych dążeń i nie zraża się łatwo, napotykając na przeszkody. Jest dociekliwy, ambitny i uwielbia się doskonalić. Zbyt często toczy wewnętrzną walkę między rzeczywistością a wyobrażeniem, między własnymi przeżyciami a możliwościami. Można mu powierzyć zarówno wykonanie mozolnej pracy, jak i zorganizowanie trudnego przedsięwzięcia. Ma nosa do interesów, bogatą wyobraźnię, świetną intuicję i wyczucie psychologiczne. Beniamin potrafi bowiem twardą ręką kierować ludźmi i bardzo krótko trzymać swych podwładnych. Chętnie przy tym się kształci i dużo nad sobą pracuje. Posiada również niezwykły potencjał twórczy – może odnieść sukces sceniczny lub literacki. Z łatwością przejmuje kontrolę nad innymi i narzuca swoje porządki.

Predyspozycje zawodowe

W przypadku Beniamina nie można sugerować konkretnej drogi zawodowej, gdyż jest to sprawa jego indywidualnego wyboru.

Imieniny

Beniamin imieniny obchodzi 9, 31 marca, 30 listopada, 19 grudnia.

Patroni

Św. Beniamin (400-424) – diakon perski biskupa Abdasa. Kiedy biskup spalił Świątynię Ognia, Król Izdegard rozpoczął prześladowanie chrześcijan.W wyniku następstw tego wydarzenia Beniamin został aresztowany i ścięty po długich torturach.

Odmiany imienia Beniamin

Ben, Beneczek, Benek, Beniaminek, Beniamiś, Benio, Benuś

Formy obcojęzyczna

Benjamin, Ben (ogólnie przyjęta forma), Veniamin (gr.), Venijamin, Bene, Benijamin (połud.-słow.), Benjaminas (litew.).

Nazwiska od imienia Beniamin

Brak

Znani imiennicy

Benjamin Franklin – amerykański naukowiec i polityk Benjamin Harrison – prezydent USA Benjamin Netenjahu – polityk izraelski Benny Hill (właściwie Alfred Horton Hill) – komik angielski

Przysłowia

Czuć się Beniaminem. Uchodzić za Beniamina. Zawsze uśmiechnięta mina jest kolegi Beniamina.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 4, noc Kairu