Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sara

Znaczenie imienia Sara Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Sara

Sara to imię żeńskie pochodzące od hebrajskiego słowa sarah, które oznacza: księżniczka.

Znaczenie imienia Sara

Zapewni mężowi oraz dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ciepło rodzinne. Sara wie, jak osiągnąć sukces i wytrwale na niego pracuje. Dlatego w miłości bywa przebiegła i uszczypliwa, a w pracy dąży do osiągnięcia wysokiego stanowiska. Wytrwale walczy o swoje i nie zraża się niepowodzeniami.

Rodzina i miłość

Jednakże w jednej chwili może wszystko porzucić, jeśli nie będzie się czuć dostatecznie potrzebna. Tylko taki może liczyć na szczęście u jej boku.Miłość Izabeli także cechuje zorganizowanie i pewna surowość.

Życie towarzyskie

Często wpada w tarapaty przez swą łatwowierność, dlatego zapewne nie ulega wpływom i przejmuje stery. Jednak Sara zawsze ma wokół siebie wielu przyjaciół – ciągle innych. Z reguły jest przyjaźnie nastawiona do otoczenia, życzliwa dla świata i ludzi, wydaje się być osobą łagodną i spokojną.

Praca i kariera zawodowa

Doskonała w zawodach związanych z podróżowaniem lub częstymi zmianami miejsca zamieszkania. To kobieta niezwykle odporna psychicznie, o silnej osobowości – może jej zazdrościć niejeden mężczyzna! Sara osiąga w życiu wszystko, co sobie postanowi, jeśli tylko będzie to zależeć od niej.Zagoniona i impulsywna kobieta, która nie usiedzi długo na jednym miejscu.

Predyspozycje zawodowe

Sara sprawdzi się jako grafik lub projektantka, a także aktorka, modelka, stewardesa, psycholog bądź prawnik.

Imieniny

Sara imieniny obchodzi 15 lutego.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Sara

Sarcia, Sareczka, Sarenia, Sarka, Sarunia, Sarusia, Saruś

Formy obcojęzyczna

Sara, Sarah (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska od imienia Sara

Brak

Znani imiennicy

Sara May – piosenkarka Sara Paxton – amerykańska aktorka Sarah Bernhardt – najwybitniejsza aktorka francuska z przełomu XIX i XX wieku Sarah Connor – niemiecka piosenkarka Sarah Ferguson – księżna brytyjska Sarah Jessica Parker – amerykańska aktorka

Przysłowia

Bardzo miła, kochana Sara zawsze grzeczną być się stara.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 3, kamień księżycowy