Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mariola

Znaczenie imienia Mariola

Pochodzenie imienia Mariola

Mariola jest to imię pochodzenia francuskiego będące poboczną formą imienia Maria. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa Mariolle, które oznacza: mały wizerunek Matki Boskiej.

Znaczenie imienia Mariola

Zazwyczaj to bardzo wesoła i przyjazna osoba, ale niestety dość nieufna. Nie cierpi flirtów i igrania z uczuciami. Lubi poznawać tajemnice życia oraz świata, dlatego sporo czyta. Potrafi rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. Wcześnie dojrzewa i staje się samodzielna, przez co nie pozwala sobie w kaszę dmuchać! Czasem ciężko z nią wytrzymać – sprawia bowiem wrażenie nieustannie walczącej z każdym o przywództwo i prym.

Rodzina i miłość

Ponieważ jest osobą rozsądną i myślącą o konsekwencjach swojego postępowania, często wybiera partnerów, jeśli nie bogatych, to z perspektywami. Nie znosi bowiem burzliwych zmian w życiu, sytuacji nie do opanowania oraz marudzących ludzi. Jest to dla niej w pewnym sensie awans społeczny i kolejne pole do popisu. W związku zdecydowanie lepsza z niej kumpela niż kochanka.

Życie towarzyskie

Nie jest co prawda typem odludka, ale nie przywiązuje wagi do tworzenia głębszych relacji z otoczeniem. Życie stara się przejść w spokoju, nie jest jednak osobą zamkniętą w sobie i stroniącą od świata.Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, że Mariola jest idealnym rozmówcą. Dlatego cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią, a każde drzwi stoją przed nią otworem.

Praca i kariera zawodowa

Skłonność do dominacji, otwarty umysł oraz ponadprzeciętna intuicja wróżą jej dobrą karierę przedsiębiorcy. Nie ma problemów z podejmowaniem decyzji, a swoim uporem i determinacją niejedno potrafi zwojować. Owocuje to w późniejszym wieku. Rzadko bywa przełożoną, woli niezależne stanowiska, które często może zmieniać.

Predyspozycje zawodowe

Mariola sprawdzi się jako dziennikarka, tłumaczka, przewodnik turystyczny.

Imieniny

Mariola imieniny obchodzi 1 stycznia, 2 lutego, 25 marca, 31 maja, 6 lipca, 15 sierpnia, 8 września, 7 października, 8 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Mariola

Mariolcia, Marioleczka, Mariolek, Mariolina, Mariolinka, Mariolka, Mariolunia, Mariolusia, Marioluś

Formy obcojęzyczna

Mariola (fr., wł,), Mariela (niem.)

Nazwiska od imienia Mariola

Brak

Znani imiennicy

Mariola Cieniawa – pianistka Mariola Jarocka – pisarka Mariola Kaczorowska – aktorka teatralna Mariola Kalicka-Królczyk – artystka rzeźbiarka Mariola Zenik – siatkarka, reprezentantka kraju

Przysłowia

Dobrze czuje się Mariola tylko w romantycznych rolach.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Granatowy, 6, lapis-lazuli