Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Felicja

Znaczenie imienia Felicja Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Felicja

Felicja to imię pochodzenia łacińskiego od słowa felix – łaskawy, szczęśliwy, życzliwy.

Znaczenie imienia Felicja

Felicja bardzo kocha swoją rodzinę i jest jej oddana. Ubiera się w pstrokate i dziwaczne ubrania, daje się ponieść szaleństwu. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Może być niebezpieczna, kiedy sprawy nie układają się po jej myśli. Uparta, dumna, nieugięta i często bezlitosna na drodze do spełnienia marzeń. Jest skłonna do ryzyka. Dość często przyjmuje groźną postawę.

Rodzina i miłość

Samotność jest wrogiem Beaty – to kobieta zdecydowanie stworzona do życia rodzinnego. Niestety jej perfekcja może także ciążyć członkom rodziny, zwłaszcza dzieciom, których natury nie da się od razu poskromić. Felicja bowiem z domu czerpie moc do stawiania czoła kolejnym problemom. Jest oddana i wierna. Felicja jest niezwykle ostrożna w kontaktach z innymi – okazuje nieufność i pewną rezerwę. Felicja nie ulega wpływom, nie warto więc z nią o nic walczyć i próbować jej zmienić.

Życie towarzyskie

Felicja nie przepada za towarzystwem i nie przykłada wagi do posiadania licznych znajomych. Warto jednak pamiętać o jej prawdziwym powołaniu i tym, co sprawia jej najwięcej radości – o nieprzepartej chęci niesienia pomocy potrzebującym. Do tego nie ufa ludziom i mało kogo uważa za godnego jej przyjaźni, stąd przyjaciół ma niewielu. Posiada licznych znajomych, z których zawsze ktoś jest gotowy towarzyszyć jej w nowych wymarzonych podróżach, przedsięwzięciach, projektach. Felicja lubi towarzystwo osób z poczuciem humoru i otwartych na przygody, do tego nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty.Felicja to osoba nadpobudliwa i wrażliwa na wszystko, co stanowi urok życia.

Praca i kariera zawodowa

Kocha pieniądze oraz władzę, ale nie jest nieludzka. Nikt nie potrafi, tak jak ona rozplanować każdej chwili dnia. Bardzo chętnie oddaje się działalności charytatywnej i zawsze jest gotowa nieść pomoc uciskanym. Ostatecznie nie wiadomo jak, ale potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji i zawsze obronną ręką wychodzi z opresji, przy czym okazuje się, że nie zaniedbała żadnego otrzymanego polecenia! Co więcej, pociąga za sobą innych, mniej zaradnych ludzi, za co nieraz bywają jej wdzięczni. Została stworzona do umacniania fundamentów świata i cichego poświęcenia sprawie. Potrafi czerpać satysfakcję i zadowolenie ze swoich osiągnięć.

Predyspozycje zawodowe

Felicja doskonale radzi sobie z komputerem. Może być dobrą dziennikarką i prezenterką. Sprawdzi się w pracy biurowej lub jako programistka. Może także otworzyć własną firmę, ale o spokojnym profilu działalności.

Imieniny

Felicja imieniny obchodzi 24 stycznia, 27 kwietnia.

Patroni

Św. Felicja – męczennica z Nikomedii. Zginęła w 302 roku za panowania cesarza Dioklecjana.

Odmiany imienia Felicja

Fela, Felicia, Felicita, Felcia, Felusia

Formy obcojęzyczna

Felicia, Feliciana, Felicita (ogólnie przyj. forma), Felice, Felis, Felicity (ang.), Félicie, Félicienne, Félicité (fr.), Felicie, Felicitas (niem.).

Nazwiska od imienia Felicja

Brak

Znani imiennicy

Felicja Curyłowa – artystka ludowa, malarka ze wsi Zalipie Felicja Kruszewska – polska poetka i dramatopisarka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Szary, 1, kwarc dymny