Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Bernadeta

Znaczenie imienia Bernadeta Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Bernadeta

Bernadeta to imię pochodzenia staro-niemieckiego: bero, Bern – niedźwiedź i hart – silny.

Znaczenie imienia Bernadeta

Cieszy się sporym uznaniem, a także sympatią otoczenia. Jej marzeniem jest zostać artystką, chociaż sprawdza się w zawodach bardziej przyziemnych. Pozostaje mimo to pewną siebie i zdecydowaną osobą. Nie czuje potrzeby dzielenia się swoimi troskami czy marzeniami z innymi ludźmi. Cechuje ją jednak duch przekory – zdarza się, iż postępuje wbrew oczekiwaniom innych. Bernadeta za wszelką cenę stara się chronić swoją intymność oraz odrębność przed wścibskim okiem. Nigdy przy tym nie wiadomo, czy wybuchnie, czy też zacznie śpiewać. Ma niewielu prawdziwych przyjaciół jednak są oni jej bardzo bliscy. Z natury jest niezależna i nie zgadza się z opinią większości.

Rodzina i miłość

Musi też pozwolić sobą dyrygować. Bernadeta dba o poszanowanie tradycji, szczęście rodzinne i harmonię w związku. Przyciąga męski wzrok, ponieważ potrafi się ubrać i promienieje pogodnym nastawienie do świata. Dla partnera często staje się niedostępną pięknością, a przez swą ogólną dwulicowość traci nieraz zaufanie. Poświęca się dla rodziny, jest zaradna, opiekuńcza i czuła.Przykuwa uwagę, pociąga emanującą radością życia oraz entuzjazmem. Jest stworzona do bycia matką, a potem babcią.

Życie towarzyskie

Zawsze wiele się wokół niej dzieje, a to co zorganizuje – odnosi sukces. Bez problemu adaptuje się do każdego towarzystwa i każdych okoliczności. Jeśli ktoś zbytnio wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę za niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Bernadeta ogólnie posiada pozytywne podejście do życia i potrafi dobrze się bawić. Sprawia wrażenie, jakby cały czas miała do wszystkich pretensje. Poszukuje w kontaktach z ludźmi przede wszystkim ciepła, życzliwości oraz opieki z ich strony. Jeśli ktoś wejdzie jej w drogę i pomiesza szyki albo zrani – godzien jest współczucia.

Praca i kariera zawodowa

Posiada mądrość życiową, ucząc się na swoich i cudzych błędach. Podchodzi do życia i kariery zawodowej spokojnie i w przemyślany sposób. Nie umie pogodzić się z porażkami i przeciwnościami losu, uważa je za zniewagę swej osoby. Chętnie angażuje się w wielkie sprawy i niezwykle ciężko odwieść ją od działania, ponieważ kieruje się sercem oraz logiką. Często zatraca się w świecie marzeń, mimo to potrafi odnieść sukces zawodowy.Bernadeta to śmiała kobieta – posiada temperament i tupet. Cechuje ją ogromna zaradność, obrotność i niezliczone umiejętności.

Predyspozycje zawodowe

Będzie świetną przedszkolanką, pedagogiem bądź mediatorem. Dla Bernadety odpowiednimi zawodami są także: stewardesa, modelka, plastyczka i pielęgniarka.

Imieniny

Bernadeta imieniny obchodzi 16, 19 stycznia, 7, 9, 11, 16, 18 lutego, 12 marca, 16 kwietnia, 6 maja, 10, 20, 21 sierpnia.

Patroni

Św. Bernadetta Soubirous z Lourdes – W lutym 1858 r. miała wizję Najświętszej Marii Panny. Lourdes stało się odtąd celem pielgrzymek. W roku 1933 Bernadetta została kanonizowana.

Odmiany imienia Bernadeta

Bernadetka, Betka, Bernardynka, Bernadeta, Bernardeta, Bernardetta, Bernardyna

Formy obcojęzyczna

Berandetta, Bernadeta (ogólnie przyjęta forma), Bernadette (fr., niem.), Vernadetta (gr.), Bernadett (węg.)

Nazwiska od imienia Bernadeta

Brak

Znani imiennicy

Bernadeta Soubirous (1844-1879) – wizjonerka związana z objawieniami w Lourdes

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 9, perła