Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Patryk

Znaczenie imienia Patryk Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Patryk

Patryk jest to imię, które pochodzi od łacińskiego słowa patricius, co oznacza patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony.

Znaczenie imienia Patryk

Jest gotów poświęcić się dla idei, ale tylko pod warunkiem, że inni zrobią to samo. Posiada do tego nieprzeciętną siłę, energię i bujną wyobraźnię. Jest niesamowicie precyzyjny i rzetelny. Patryk to dynamiczny, aktywny, ale niezbyt przebojowy mężczyzna. Zdarza mu się przy tym zbyt szybko reagować i mówić dokładnie to, co pomyśli, bez owijania w bawełnę.

Rodzina i miłość

Chociaż Patryk nie jest zdobywcą ani łamaczem serc niewieścich, to na brak powodzenia narzekać nie może.To dokonały mąż i ojciec. Jest bowiem zdeterminowany w swych działaniach. Może się to niestety odbić na jego życiu erotycznym. Jego życiowym celem jest bowiem założenie rodziny i zbudowanie solidnego domu, w którym mógłby się schronić.

Życie towarzyskie

Bez problemu jednak odnajduje się w każdym środowisku i w każdej sytuacji.Inteligentny, często oczytany i elokwentny – odnajduje się w doborowym towarzystwie ludzi nieprzeciętnych. Posiada wrodzony obiektywizm i poczucie sprawiedliwości.Źle się czuje, gdy coś nie jest przez niego zaplanowane lub znajduje się nie na swoim miejscu, czyli ustalonym przez niego. Jest wyczulony na kłamstwo oraz obłudę, nie znosi braku tolerancji i łamania praw innych.

Praca i kariera zawodowa

Osiąga to, co zamierzył, ponieważ wytrwale i w przemyślany sposób buduje swoje interesy. Preferuje studia klasyczne, chociaż interesuje się także matematyką i lingwistyką. Chętnie walnie pięścią w stół i pogrozi palcem, chociaż w głębi duszy zastanawia się dopiero, jakie rozwiązanie przyjąć. Decyzje zawodowe podejmuje ostrożnie i powściągliwie, chętnie zasięgając opinii kompetentnych osób. Nie potrafi pogodzić się z porażką.

Predyspozycje zawodowe

Patryk sprawdzi się jako matematyk, lingwista, pracownik naukowy, nauczyciel akademicki.

Imieniny

Patryk imieniny obchodzi 13, 17, 20 marca, 16 kwietnia, 9 lipca, 28 sierpnia.

Patroni

Św. Patryk – misjonarz, biskup, czczony w V wieku jako apostoł. Patron Irlandii.

Odmiany imienia Patryk

Patryczek, Patrysiek, Patrysio, Patryś

Formy obcojęzyczna

Patricius (łac.), Patrick (ang.), Patricius, Patriz (niem.), Patrice, Patrick (fr.), Patricio (hiszp.), Patrizio (wł.)

Nazwiska od imienia Patryk

Brak

Znani imiennicy

Patrick Swayze (1952-2009) – amerykański aktor

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Pomarańczowy, 9, hematyt