Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Otylia

Znaczenie imienia Otylia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Otylia

Otylia to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa auda oznaczającego ojcowiznę, majątek dziedziczny lub od słowa od słowa odhil (ojczyzna).

Znaczenie imienia Otylia

Można polegać na jej zaangażowaniu, skupieniu, odpowiedzialności. Jest gotowa do poświęceń. Ceni sobie stałość i porządek. Nie jest złą matką ani żoną, o ile ktoś lubi czuć się jak niewolnik. Rzadko ufa ludziom na tyle, by mieć wiernych i oddanych przyjaciół.

Rodzina i miłość

Jest bardzo cierpliwa, ale bywa też groźna, jeśli kto wejdzie w drogę jej bliskim lub zagrozi szczęściu jej rodziny.Otylia jest osobą wywołującą kontrowersje. Na pewno nie pozwoli zepchnąć siebie do roli kury domowej! Otylia jest zdecydowaną marzycielką – jej miłość musi być szalona, prawdziwa, jedyna i nie pozbawiona mocnych wrażeń. Lubi wzbudzać podziw u mężczyzn i roztaczać swój uwodzicielski czar.

Życie towarzyskie

Lubi towarzystwo i życie na wysokich obrotach. Pragnie za wszelką cenę go udoskonalić, postrzega go bowiem przez pryzmat swej romantycznej i artystycznej natury. Każda przedstawicielka tej samej płci to dla niej potencjalna rywalka, a porażki Otylia z trudem znosi. Ze względu na swoje nastawienie i zainteresowania często trzyma się na uboczu i ma niewiele kontaktów z rówieśnikami.

Praca i kariera zawodowa

Jej dusza wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei. Ona potrzebuje swobody, wolności i możliwości realizowania swych pasji. Otylia dzielnie i wytrwale stawia czoła najtrudniejszym wyzwaniom. To kobieta operatywna i zaangażowana we wszystko, co robi.

Predyspozycje zawodowe

Dla Otylii dobre są zajęcia wymagające koncentracji, mobilizacji, wytrwałości i panowania nad negatywnymi emocjami. Z powodzeniem może pełnić funkcję żołnierza, ratownika, sportowca lub kierownika instytucji, jak i zostać pedagogiem, dydaktykiem, psychologiem lub pracować w służbie zdrowia.

Imieniny

Otylia imieniny obchodzi 13 grudnia.

Patroni

Św. Otylia – księżniczka niemiecka, patronka Alzacji. Urodziła się niewidoma i wybrała życie zakonne. Z pomocą ojca założyła żeński klasztor w Hochenburg. Zmarła w 720 roku. Uważana za opiekunkę chroniąca od chorób oczu, uszu i bólów głowy.

Odmiany imienia Otylia

Otylcia, Otyleczka, Otylenia, Otylesia, Otylka, Otylunia, Otysia

Formy obcojęzyczna

Othilia (łac.), Odilia, Ottilia, Ottily (ang.), Odilia, Odilie, Othillie, Ottilia (niem.), Odile (fr.), Otilia (hiszp.), Odilia, Otilia (wł.), Odila, Ofilija, Otilija (ros.), Otilie (czes.), Otilia, Dilia (słowac.), Otilija (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Otylia

Brak

Znani imiennicy

Otylia Jędrzejczak – mistrzyni świata i Europy w pływaniu Otylia Kałuża – lekkoatletka Otylia Kokocińska – nauczycielka i działaczka społeczna

Przysłowia

Hurra! Zwycięstwo! Padła Otylia! Tak jak już kiedyś padła Bastylia.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

1